2016 TEOG Birincisi
Yenimahalle’den

23-24 Kasım 2016 tarihinde MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından gerçekleştirilen TEOG (Temel Eğitimden Ortaeğitime Geçiş) sınavı sonuçları açıklandı.

Ata Yalçın23-24 Kasım 2016 tarihinde MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından gerçekleştirilen TEOG sınavı sonuçları açıklandı.

TEOG birinci dönem sınavına 1 milyon 190 bin 826 öğrenci başvuruda bulundu. Türkçe Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sorumlu olarak sınava giren öğrencilerin heyecanlı bekleyişi de sona erdi.

Sonuçların açıklanması için 2017 Ocak ayının gelmesini bekleyen öğrenci ve velilerin bekleyişi de sona erdi.

3 Ocak'ta açıklanan sonuçlara göre toplamda 120 sorunun sorulduğu TEOG sınavında tüm sorulara doğru cevap veren Ata YALÇIN böylece adını Türkiye birincileri arasına yazdırmayı başardı.

Düzenli ve sistemli ders çalışma ile başarıyı yakaladığını ifade eden 14 yaşındaki Ata YALÇIN ilçemiz Yenimahalle'nin Batıkent semtinin Çakırlar mevkiinde bulunan özel bir kolej öğrencisi.

Lise hedefinde okuduğu kolejin Fen Lisesinde burslu okumak olduğunu açıklayan Ata YALÇIN, başarısındaki katkılarından dolayı rehber öğretmeni Zuhal ERLAMA'nın payını da anlattı.

Etüt Nedir? Etüt Merkezi Nedir?

TEOG sınavı sonuçları TEOG birinci dönem sınavı

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı