Özel Toplu Taşıma Araçları’nda (ÖTA) 2 ay içinde Ankarakart sitemine geçileceğini açıklayan Ankara Midibüs ve Halk Otobüsleri Esnaf Derneği Başkanı Kurtuluş Kara, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ÖTA’larda ücretsiz yolculuk yapabilecek” dedi.

Ankara Midibüs ve Halk Otobüsleri Esnaf Derneği, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eski başdanışmanı, Ak Parti Ankara 1. bölge milletvekili adayı Ertan Aydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek için destek toplantısı düzenledi. Toplantı öncesi Ankara Hürriyet’e açıklamalarda bulunan dernek başkanı Kurtuluş Kara, Başkent’te yolca taşıyan 480 ÖTA’nın 2 ay içinde Ankarakart sistemine dahil olacağını söyledi. Kara, şöyle konuştu:

2 AYA KADAR GEÇİLİYOR
“65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın şehiriçi ulaşımdan ücretsiz yararlanma hakkı var ama biz kartlı sisteme geçmediğimiz için bunu uygulayamadık. Yaklaşık 1-2 aya araçlarımıza Ankarakart sistemi takacağız. Sisteme geçince EGO otobüsleriyle aynı olacağız.Araçlarda para olayı bitiyor. ‘Serbest Ankarakart’ sahibi vatandaşlarımız da ücretsiz yolculuk yapabilecek.”

65 yaş ücretsiz ulaşım

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı