Ankara Otopark

Ankara’da 15 Temmuz 2015 tarihinde bir esnafın hayatını kaybetmesiyle son bulan otopark uygulaması Talatpaşa Bulvarı’nda tekrar başladı. 11. İdare Mahkemesi’nin kararını gerekçe gösteren otopark görevlileri park eden araçlardan ücret talebinde bulunuyor. Görevliler araçların park etmesi için onlara yol gösteriyor. Onlardan ücret talebinde bulunuyor. Otopark görevlilerinin park eden araçlardan tekrar ücret almaya başlamasıyla bulvar üzerindeki esnaflar ve oraya gelen vatandaşlar durumdan tedirgin olduklarını dile getirdi. 

Talatpaşa Bulvarı üzerinde esnaflar kendilerine herhangi bir açıklama yapılmadığını aktardı. Hangi gerekçeye göre ücret almaya başladıklarını yetkililerden öğrenmek istediklerini dile getiren ve ismini vermek istemeyen bir esnaf, "Müşterilerim kısa süreli de olsa park edemiyor, bu yüzden müşterilerin buraya gelmek istemiyor." açıklamasında bulundu. Esnaf, Talatpaşa Bulvarı’nın ücretli mi yoksa ücretsiz mi olduğu hakkında kesin bilgiye sahip değil. Esnaf kendilerine Büyükşehir Belediyesi tarafından bir açıklama yapılması gerektiğini ifade etti. 

Talatpaia Bulvarı Üzerinden Otopark Ücreti Alınmasının Gerekçesi:

11. İdare Mahkemesi’nin, ‘yol kenarı otoparkı’ döneminin yeniden başlamasının önünü açan kararının gerekçesi şöyle: “Davacı tarafından 25 yıllığına kiralanan otopark alanının, sözleşme hükümlerine uygun olarak kullanıldığı sürece kiraya verenlerin tek taraflı kararıyla fesih edilemeyeceğinden, kira sözleşmesinin iptaline ilişkin dava konusu Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 10 Temmuz 2015 tarih ve 1320 sayılı kararında ve geçerli bir kira sözleşmesi olmadığından bahisle tesis edilen iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatın iptaline ilişkin işlemde ve davacının otoparkçılık faaliyeti yapmamasına ilişkin işlemde hukuka uyarlık bulunmamıştır. Açıklanan nedenlerle davacı itirazının kabulüne, yürütmenin durdurulması talebinin reddine yönelik olarak Ankara 11. İdare Mahkemesi’nce verilen 04 Kasım 2014 gün ve E:2015/2008 sayılı kararın kaldırılmasına, 2577 sayılı yasanın 27’nci maddesinde belirtilen açıkça hukuka aykırılık ve telafisi güç ve imkansız zararların doğması koşulu birlikte gerçekleştiğinden dava konusu işlemlerin yürütmesinin durdurulmasına 18 Aralık 2015 gününde oybirliğiyle karar verildi.”

 

Mahkeme kararıyla Ankara’da tekrar park ücreti alınmaya başlandı

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı