ambalaj atıkları

Yenimahalle Belediyesi, Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı (TÜKÇEV) işbirliği ile 2007 yılından bu yana sürdürdüğü “Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi” eğitimlerine devam ediyor. Yenimahalle’den Öğrencilere Çevreye Duyarlılık Çağrısı

Proje kapsamında birçok okula giderek öğrencileri bilinçlendiren TÜKÇEV Kurumsal İletişim Uzmanı Güldem Funda Ulutürk, öğrencilere ambalaj atıklarının geri kazanımının önemini anlatarak duyarlılık çağrısı yapıyor.

Bir ayda bin öğrenciye eğitim verildi

Yenimahalle’de Aralık ayında Barbaros İlkokulu, Final Okulları, Onur koleji, Başarı Anaokulu, Yunus Emre Meslek Lisesi ve Mehmet Akif İnan İlköğretim Okulu olmak üzere anaokulundan liseye kadar her seviyede bin öğrenciye ulaşan projede öğrenciler, ambalaj atıkları hakkında da bilinçlendiriyor.

Sunumlarda geri dönüşümün önemi, geri dönüşüm kutularının nasıl kullanılacağı, kutulara atılmaması gereken atıklar, bu atıkların geri dönüşümden sonra hangi ürünlere dönüştüğü, ambalaj atıkları, ambalaj çeşitleri, atık pillerin ve bitkisel atık yağların zararları, toplanma süreci ve çevreye zararları hakkında bilgilenen öğrencilerin soruları da cevaplanıyor.

Öğrencilere geri dönüşümden elde edilen ürünler hediye ediliyor

Eğitim sonunda Anaokulu ve ilköğretim öğrencilerine yine geri dönüşümle elde edilen boyama kitabı ve boya kalemleri dağıtılırken, orta öğretim ve lise öğrencilerine ise Tohumlu Kartlar hediye ediliyor.

Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi Devam Ediyor

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı