Çanakkale Zaferi için 24 saat ziyarete açılmasından sonra Anıtkabir şimdi 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için gece saat 24.00’e kadar ziyarete açık olacak..
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Anıtkabir’de bir de konser düzenlenecek.

Atatürk ve şehitler anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak programa, dünyaca ünlü piyanist ve Devlet Sanatçısı Gülsin Onay’ın resitali ile başlayacak konserin ilk bölümünde, Soprano Feryal Türkoğlu ve tenor Hakan Aysev’in solistliğinde Şef Bando Binbaşı Tarık Tal yönetimindeki TSK Armoni Mızıkası Komutanlığı Orkestrası, Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirilecek.

Konserde, besteci Pınar Köksal’a ait Atatürk Marşı da dünyada ilk kez seslendirilecek. Etkinlikte, 26 amatör koronun bugüne özel bir araya gelmesi ile oluşturulan Atatürk Gençliği Korosu da 9 marş söyleyecek.

Etkinlik, barış balonlarının uçurulmasıyla son bulacak.

Anıtkabir 19 Mayıs’ta 24:00’a Kadar Açık

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı