Melih Gökçek

AnkaPark'a 800 Milyon TL Harcadık

Dünyanın en büyük tema parkı 1 milyon 200 bin metrekare alanda kuruluyor. 86 bin metrake kapalı alan var, 365 gün çalışacak ve Ankara turizmine büyük katkısı olacak. Yüzde 70’i tamamlandı, 800 milyon lira harcadık. Hızlı bir şekilde ilerliyor. 3 milyon ziyaretçiyle başlayıp, 10 milyon ziyaretçi hedefine ulaşmak istiyoruz. 19 Mayıs Stadyumu’nun yıkılarak yerine yenisinin yapılması konusunda görüşmelerimiz devam ediyor. Mimarlar Odası, Eskişehir Yolu üzerinde yapılması planlanan stadyum ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı aldırdı. Burası ertelendi, büyük ihtimal 19 Mayıs Stadyumu’na dönülerek yapılacak. Ankara’da en büyük sıkıntılarımızdan biri stad yoksunluğu. Eryaman’a stad için ihale yaptık. Kat karşılığı müteahhite verdik. 1,5 yıl içinde 15 bin kişilik kutu bir stad yapılacak.

Dikmen ve Etlik'e Teleferik Hatları

Yap-işlet-devret formülüyle iki teleferik yaptıracağız. Birincisi Dikmen-Kızılay teleferiği. Dikmen Vadisi’nden ve Dikmen’in içinden geçecek. Aşağı Eğlence’ye inşa edilen dev hastaneden Sıhhiye’ye teleferik hattı yapacağız. Ciddi bir taşıma söz konusu olacak. Şentepe teleferiği günde 25 bin yolcu taşıyor. Günde bin 500 liralık elektrik harcıyor. Teleferik temiz ve ucuz bir ulaşım aracı. Bütün dünyada tercih ediliyor.

AŞTİ Mamak'a Taşınacak

Yeni otobüs terminalini Mamak’ta 100 bin metrekarelik alanda özel sektöre ihale edeceğiz. Samsun Yolu, Konya Yolu, Eskişehir Yolu, İstanbul Yolu girişlerinde indir-bindir cep terminalleri yapacağız. Toptancı Hali taşınacak, Ankara Adliyesi buraya gelecek. Adliye’nin yeri Ankara’nın ulaşım adresi olacak. Gölbaşı’ndaki otogarın yanına ‘ikinci el satış yeri’ diye ayırdığımız bölümü Toptancı Hali’ne çevirdik. Dikmen Vadisi 4. ve 5. etap yılan hikayesine dönmüştü. İhale yaptık, arazilerin çoğunu sattık, 3 parsel kaldı önümüzdeki günlerde onları da satacağız. Dikmen Vadisi’ndeki projeyi özel sektör gerçekleştirecek. Havaalanı metrosu önümüzdeki üç ylın hedefleri arasında. Bu yıl içinde ihalesini bitirip, ikinci yıl itibariyle inşaat başlayacak.

Ulus'a Dev Ankara Meydanı

Ulus Tarihi Kent Merkezi Projesi devam ediyor. Atatürk Heykeli’nin olduğu yeri meydan olarak bırakacağız, diğer binaları yıkmak suretiyle kent meydanını ortaya çıkaracağız. Meydanın çevresinde Ankara konaklarından oluşan yapılar yer alacak. Bu projeden bir rant beklemiyoruz. ‘Ankara’nın meydanı yok’ deniliyor, kente meydan kazandırmak istiyoruz. O bölgedeki esnafı mevcut terminale (AŞTİ) taşıyacağız.

 

Büyükşehir Belediyesi nelere büyük paralar veriyor?

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı