ankara bulvarı 17 ağustos trafiğe kapanıyor 31 temmuz 2009 akay kavşağı

Ankara 5. İdare Mahkemesi'nin Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) alanlarını ilgilendiren iptal kararı sonrası Ankara Bulvarı 17 Ağustos Pazartesi sabahı saat 03.00'den itibaren trafiğe kapatılacak.

Belediye bulvar kapatmayla ilgili afişler hazırlatarak Ankara'nın dört bir yanına astı. Hazırlanan afişlerde 'Ankara Bulvarı, Mimarlar Odası, Peyzaj Mimarları Odası, Şehir Plancıları Odası, Ziraat Mühendisleri Odası ve Çevre Mühendisleri Odası tarafından açılan dava sonucu 5. İdare Mahkemesi'nin verdiği karar doğrultusunda 17.08.2015 tarihinde saat 03.00 itibari ile kapatılacaktır.' ifadeleri yer aldı.

Ankara Bulvarı'nın kapanmasıyla pek çok bağlantı yolu da etkilenecek. Ankara Bulvarı'na bağlanan Celal Bayar Bulvarı giriş ve çıkışı, Hipodrum Caddesi giriş ve çıkışı, Çiftlik Kavşağı giriş ve çıkışı kapatılacak. Cumhurbaşkanlığı Bulvarı'ndan Çiftlik Kavşağı'na gidiş de kapatılacak, trafik Silahtar Caddesi'ne yönlendirilecek. TİGEM Köprüsü kapanacak. Anadolu Bulvarı giriş ve çıkışları, Güvercinlik Altgeçidi kapanacak. BELKO Altgeçidi kapanacak, Şaşmaz Bulvarı bağlantısı, Ümitköy bağlantısı ve Etimesgut'tan bağlantı da trafiğe kapanacak.

Açtıkları dava sonucu AOÇ Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı'nın iptaliyle Büyükşehir Belediyesi'nin Ankara Bulvarı'nın kapatma kararını ‘şov' olarak değerlendiren meslek odaları ise “Madem Gökçek hukuka bu kadar saygılı, o halde aynı planla iptal edilen Saray'ın yolları, Saray ve Ankapark'ı da kapatsın.” diyerek tepki gösteriyor.

Peki bundan sonra ne olur?

Mahkeme yollar kapansın demediği halde yolları kapayan Büyükşehir Belediyesi kapattığı yollarla vatandaşa dersini verir. Sinirlenen vatandaş öfkesini meslek odalarından çıkarır. Vatandaşlardan birisi mahkemeye başvurarak yolların açılması için dava açar. Mahkeme kamu yararı diyerek yolları açar. Böylece tescillenen hukuksuzluk kanuni bir hüviyet kazanır. Halk unutur, büyükşehir belediye başkanı oy devşirir.

Bu senaryoyu 31 Temmuz 2009 tarihinde Akay Kavşağında izlemiştik. Unuttuk mu? Evet, bal gibi unuttuk.

Vatandaş kırmızı ışıkta geçtiğinde, hatalı park ettiğinde, kredi kartının son ödeme gününü geçirdiğinde cezasını mutlaka çeker. Peki bu hukuksuz trilyonların cezasını kim çekecek? Yine vatandaş... Kanunları çiğnemek pahasına yapılan bu harcamalar vatandaşın hizmetine başka bir yol seçeneği ile sunulamaz mıydı? Ankaralının hiç mi ihtiyacı kalmadı?

Ankara Bulvarı 17 Ağustos Pazartesi Günü Trafiğe Kapanacak

Ahmet doğan

16.8.2015 20:24:12

Saçmaladınız sizden belediye olmaz. Olmaz olsun işe yarar bişey yapın hayinlik yapmayın

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı