Ankara'nın Bug'ları

Ankara’nın Bug’ları

Ankara'nın Bug'ları… Grubun adından da anlaşılacağı üzere 'Ankara'nın Bağları' şarkısına harf oyunlu bir gönderme söz konusu olurken, bir yandan da kentteki Bug’lar (sistem hataları) ele alınıyor. Facebook’ta bir araya gelen ve çoğunluğu gençlerden oluşan grupta yayınlanan fotoğraflarla kentte alışılagelmiş kimi sorunlar mizahi bir dille eleştiriliyor. Şu sıralar 132 bine yakın kişinin üye olduğu sayfada, Ankara'daki kentsel çarpıklıkların yanı sıra kimi vatandaşların işgüzarlıkları bire bir yansıtılmış.

Ankara'nın Bug'ları Sayfa Linki: https://www.facebook.com/AnkaraninBuglari


 

Radyo Trafik Ankara

Radyo Trafik Ankara

Radyo Trafik Ankara FM 100.7

Radyo Trafik Ankara, Ankara'nın araba trafiğinde tamamen gönüllü muhabirlerle çalışan bir radyo istasyonu. Örnek olarak; Kızılay'da trafik durumunu radyoyu telefon ile arayarak telefondan bütün Radyo Trafik Ankara dinleyicilerine aktarabiliryorsunuz veya Twitter'dan fotoğrafını çektiğiniz bir trafik kazası veya trafik yoğunluğunu Radyo Trafik Ankara ile paylaşabiliyor ve Radyo gerekli bulursa ReTweet (RT) yapıyor.

Radyo Trafik Ankara web site adresi: http://radyotrafikankara.com/

Radyo Trafik Ankara, FM Frekansı: 100.7


 

Ankara'da Çevirme Radar

Ankara’da Çevirme Radar

Dikkat İnternette Çevirme Var

Ankara'da Çevirme Radar. Biri ya da birileri tarafından açılan bu facebook ve twitter sayfaları gün geçtikçe takipçi sayısı da yükseliyor. Bu sosyal medya hesaplarında Ankara'da geçici veya sabit hız kameraları/radarları an be an sayfa yöneticilerine gönderiliyor ve sayfa yöneticisi takipçileri ile paylaşımda bulunuyor. Bu durumun yasal olarak yasak mı değil mi tartışmaları ise hâlen sürmekte. Sayfada aynı zamanda çalıntı arabaların fotoğrafları da yayınlanmakta.

Ankara'da Çevirme Radar Sayfa Linki: https://www.facebook.com/ankaracevirme


 

Ankara Ulaşım Dayanışması

Ankara’da Ulaşım Dayanışması

Ankara Ulaşım Dayanışması, Ankara'da kurulmuş olan bir sivil toplum örgütüdür.

Facebook sayfalarında kendilerini şöyle tanıtıyorlar:

Hızlı, güvenli, ucuz, 24 saat, engelsiz, insan odaklı, çağdaş ulaşım istiyoruz.

Twitter: @ankaraulasim - e-Mail: ankaraulasimdayanismasi@gmail.com

Merhaba Ankaralı,
Her gün yaşadığımız ulaşım çilesinden bıkan bir grup Ankaralı olarak bir araya geldik ve büyük bir dayanışma oluşturmak istiyoruz. İşimize, okulumuza, hastanemize rahatça ulaşamıyoruz ve son birkaç ayda bu gerçek bir çileye dönüştürüldü. Hızlı, güvenli, ucuz, 24 saat, engelsiz, insan odaklı, çağdaş ulaşım istiyoruz ve bu taleplerimizi hep birlikte tartışıp sesimizi duyurmak için bir araya geliyoruz.

Facabook Sayfa Linki: https://www.facebook.com/ankaraulasimdayanismasi


 

Ankara'nın Öküzleri (en sinirli sosyal medya hesabı)

Ankara’nın Öküzleri

Bu sosyal medya hesabı çok sinirlenmiş!

Ankara'nın keçisi meşhur derler ama son zamanlarda Ankara'nın Öküzleri sosyal medya'da daha da meşhur olmaya başladı. Bu Twitter hesabında ise hatalı araba parklarının fotoğrafları tamamen açık halde paylaşılıyor. Sarı şeritlere, kaldırılmlara, yaya çizgilerine kısaca park edilmemesi gereken yerlere park edenler bu sayfada afiş ediliyor. Aman dikkat edin...

Twitter hesap Linki: https://twitter.com/ankaraokuzleri


 

Ankara Rehberi

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı