Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Keçiören Metrosu'unn açılış tarihiyle ilgili olarak, "2016'nın içinde, en geç 3. çeyreğinde hizmete alacağız." dedi.

Keçiören Metrosu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ankaralıların açılmasını merakla bekledikleri Keçiören Metro hattında çalışmaların yüzde 99'unun tamamlandığını belirterek, "Kalan işleri süratle 7 gün 24 saat gerekli çalışmalar yapılarak ve 2016'nın içinde, en geç 3. çeyreğinde burayı hizmete almış olacağız" dedi.

Bakan Yıldırım, Keçiören Metrosu Atatürk Kültür Merkezi ve Keçiören Belediyesi istasyonlarında yaptığı incelemelerin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, yaptıkları incelemede inşaatta gelinen aşamanın ve bundan sonra yapılacak işlerin belirlendiğini söyledi.

Projenin tamamlanıp hattın hizmete alınması için gerekli tedbirlerin gözden geçirildiğini anlatan Yıldırım, hattın Keçiören'de Gazino istasyonundan başlayıp, Dutluk, Kuyubaşı, Mecidiye, Keçiören Belediyesi, Meteoroloji, Dışkapı, ASKİ, Atatürk Kültür Merkezi'ne ve burada mevcut metrolara bağlandığını ifade etti.

Yıldırım, hattın toplam uzunluğunun yaklaşık 9,5 kilometre olduğunu belirterek, hat hizmete girip tam kapasite çalıştığında, Keçiören'den Ankara'nın merkezine günde 700-800 bin, saatte ise 50 bin yolcunun seyahat edeceğini kaydetti.

Ankaralıların açılmasını merakla bekledikleri Keçiören metro hattında çalışmaların yüzde 99'unun tamamlandığını belirten Yıldırım, bundan sonra eksik işlerin tamamlanacağını söyledi. Metroların birbiriyle uyum içinde çalışmasını sağlayacak sinyal sistemi, elektro mekanik işlerin çalışmalarına süratle başlanacağını dile getiren Yıldırım, 2016 içinde hattın hizmete alınması kararını verdiklerini bildirdi.

 

Bakan Yıldırım Keçiören Metrosu için tarih verdi

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı