Yenimahalleli

Şehrin silüetini bozan ve üç yıldır kaldırılması beklenen Şentepe’deki TV-Radyo vericilere, kiracı şirketlerin talebiyle Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) 1 yıl daha izin verince, Başkan Fethi Yaşar bu duruma çok kızdı: “Ben verdiğim sözü tuttum projeyi tamamladım. Ama şirketler verdikleri sözü tutmadılar.”

 

YASAL OLARAK GÜCÜMÜZ YETMİYOR

“Bu bölge görüntü kirliliğinin yanında, çevresinde oturan vatandaşlar için de sağlık açısından teh saçıyordu. Biz hem görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak hem de sağlık açısından teh oluşturan vericilerin taşınması için bu projemizi hayata geçirdik. Ben verdiğim sözü tuttum ve projede yer alan donatıları tamamladım. Ama maalesef, vericilerde yer alan şirketler bize verdiği sözleri yerine getirmediler. Bize burasını geçen sene teslim edeceklerdi, Kıran Dağı’na taşıyacaklardı. Bizim yasal olarak çıkarmaya gücümüz yetmiyor.  

KAMU YARARINA ZARAR VERİYOR

RTÜK, 1 sene daha bu şirketlere izin verdi. Biz her türlü anlaşmayı yapmıştık, gün bile almıştık ama çıkmadılar. Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı ile RTÜK’ün de bize yardımcı olması lazım. Bölgedeki bu kirliliğin bir an önce kalkması gerekiyor çünkü vericiler kamu yararına zarar veriyor. Biz İstanbul’da Çamlıca Tepesi’ne yapılan kule benzeri bir direk dikeceğiz. Aynı direği yapan GSM firması ile anlaşmak üzereyiz. Direk de yapılırsa projemiz tamamlanmış olacak.”

 

Fethi Yaşar Yenimahalle TV Kuleleri

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı