Yenimahalleli

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, yeni kurulan Gazi Mahallesi Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin açılışını yaptı.


Örgütlü Toplum Güçlü Ses Demektir


Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, yeni kurulan Gazi Mahallesi Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin açılışını yaptı. Dernek Başkanı Yaşar Yoğurtçu’nun ev sahipliğinde düzenlenen açılışa Başkan Fethi Yaşar’ın yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyhan Erdoğdu, CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, Yenimahalle Kent Konseyi Başkanı Atila Çınar ve mahalle sakinleri katıldı.

Örgütlü toplum güçlü ses demektir

Açılış öncesi yaptığı konuşmada Türkiye’nin Avrupa ülkelerine göre örgütlü toplumdan uzak bir toplum olduğuna dikkat çeken Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Avrupa’da halk örgütlü. Sorunlarına örgütle çare arıyor. Örgütle parlamentoya, devleti idare edenlere, yerel yöneticilere sesini duyuruyor. Bu örgütlenme Türkiye’de ne kadar kuvvetlenirse toplumun sesi o kadar güçlü çıkar. İdareciler de kendine hesap sorar ve onların sesine kulak verir. İşte bugün Gazi Mahalle’sinde öyle bir örgütlenmenin ilk adımını atıyoruz” dedi. Derneğin tüm Gazi Mahallesi sakinlerini kucaklayacağına inandığını da sözlerine ekleyen Yaşar “Irkı, dili, dini, mezhebi ne olursa olsun herkese kucak açacağınızı, birbirinizle dayanışma içerisinde ülkemize hizmet edeceğinize inancım tam. Onun için de burada aranızda olmaktan onur duyuyorum” diye konuştu.

Demokrasinin sorunların konuşularak çözüldüğü bir yönetim şekli olduğuna da vurgu yapan Yaşar, “Herkesin eşit ve huzurlu bir biçimde yaşadığı bir Türkiye görmek, sosyal demokrasiye gönül veren ve ülkesini sevenlerin ortak gayesidir. Bizler var oldukça, Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan herkes, eşit yurttaş olarak, kardeşçe yaşayacaktır. Birlik oldukça bu ülkeyi böldürmeyeceğiz” dedi. Açılışın ardından derneği gezen Yaşar, Gazi Mahallesi sakinleri ile de bol bol sohbet etti.

 

Fethi Yaşar Gazi SODER Açılış

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı