Yenimahalleli

Başkent’in göbeğinde Ankara Garı önünde yaşanan katliam gibi patlama Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın gündeminin de baş sırasına oturdu. Başkan Yaşar; “Elimizden Gelen Desteği Vermeye Hazırız”

Başkent’in göbeğinde Ankara Garı önünde yaşanan katliam gibi patlama Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın gündeminin de baş sırasına oturdu.

97 vatandaşın hayatını kaybettiği ve 65’i ağır olmak üzere 246 kişinin de yaralandığı terör saldırısını Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısına taşıyan Başkan Yaşar 1 dakikalık saygı duruşu ile açtığı mecliste “Saldırıyı kınıyorum. Ölen yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyorum. Yaralı hemşerilerime de acil şifalar diliyorum” dedi.

Terör saldırısının yaşandığı andan itibaren olayı takip ettiğini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “ Yenimahalle Belediyesi olarak yapabileceğimiz ne varsa yapmaya, her şekilde vatandaşlarımıza yardımcı olmaya hazırız” diye konuştu.

Zaman birlik olma zamanıdır

Olay gecesi Adli Tıp Kurumu önüne 2 adet çadır kurduklarını ve gece yarısına kadar Adli Tıpta olduğunu belirten Yaşar “Adli tıpa gerek yakınları için, gerekse destek için gelen tüm yurttaşlarımıza gün boyu çay, su, kahvaltılık ve yemek ikramı yapıyoruz. Ayrıca Cenaze araçlarımız ve yakınları için servis araçlarımız seferber olmuş durumda. Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Acı haberlerin arkası hiç kesilmiyor. Daha birinin acısını içimize sindiremeden ülke olarak yeni bir yasa boğuluyoruz. Söylenecek söz kalmadı. Kelimeler kifayetsiz. Omuz omuza verme zamanıdır. Sosyal demokrat bir belediye olarak, sosyal belediyeciliğin gereklerini yerine getirmeye, vatandaşlarımıza destek olmaya gayret ediyoruz. Üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaya hazırız. Allah ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi. 

 

Başkent Saldırısı Terör Kınama Patlama

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı