Ankara Metrosundaki Aktarma Çilesi Sona Erdi

Yapım çalışmaları Ulaştırma ve Şehircilik Bakanlığı tarafından üstlenen Keçiören metro hattını Batıkent-Kızılay hattına entegre etmek için 16 Nisan tarihinden itibaren yolcular Akköprü-Atatürk Kültür Merkezi durakları arasında EGO otobüsü ile aktarmalı olarak taşınmaya başlanmıştı. Akköprü'de inen yolcular otobüslere binerek Atatürk Kültür Merkezi'ne Hipodrom içinden taşınıyordu.

Söz konusu sürecin 16 Haziran'a kadar 2 ay süre için devam edeceği duyurulmuştu. Ancak Ulaştırma Bakanlığının çalışmalarını bitirdiği bilgisinin iletilmesinden ardından Büyükşehir Belediyesi de gece test çalışmalarından sonra bugün sabah itibari ile aktarmasız, kesintisiz yolculuklara tekrar başladı.

Artık Batıkentten Kızılay'a gitmek isteyen yolcular 16 Haziranı beklemeye gerek kalmadan, Akköprü'de inip aktarma otobüslerine binmeden Kızılaya ulaşabilecek.

Aktarmalı metro çilesi sona erdi

Akköprü-AKM Batıkent-Kızılay Büyükşehir Belediyesi

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı