Bayramda EGO otobüsleri ücretli mi?

Yıllardır bayramlarda EGO otobülerinden ulaşım ücreti almayan Ankara Büyükşehir Belediyesi bu bayram ücret alacak mı? Bayramda EGO bBedava mı sorusuna yine bu bayramda evet cevabını alıyoruz.

Bayram EGO Bedava mı?Büyükşehir Belediyesi 22 yıl önce başlattığı bayramlardaki ücretsiz taşıma geleneğini bu bayram da sürdürüyor.

Ankaralılar Ramazan Bayramının 3 gününde de seyahatlerini EGO otobüsleri ile ücretsiz yapabilecek. Başkentliler Ramazan Bayramı boyunca belediye otobüslerine ücret ödemeyecek.

Ramazan Bayramını kapsayan 5 Temmuz salı başlayacak uygulama 7 Temmuz Perşembe günü boyunca uygulanacak. Yani 5-6-7 Temmuz tarihlerinde (Salı-Çarşamba-Perşembe) gelenek devam edecek. Ankakart okutmadan otobüslere binilebilecek.

Ramazan Bayramı süresince Başkentliler, EGO otobüslerinde yine ücretsiz seyahat edecek.

Bayramda EGO saatleri için özel düzenlemelerde getiriliyor.

MEZARLIKLAR İÇİN ÖZEL EGO DÜZENLEMESİ

Ankaralıların arife gününden itibaren de mezarlıklara kolaylıklara gidebilmeleri amacıyla EGO, otobüs seferleri düzenledi.
Bu çerçevede Karşıyaka Mezarlığı’na gidecek vatandaşlar için 3 farklı noktadan otobüs kalkacak.
Hastane Metro Durağı’ndan (Yenimahalle) kalkacak 210 no'lu otobüs hattıyla 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet verilecek. 354 no'lu otobüsle Elmadağ, 397 no'lu otobüsle de Yeşildere’den 07.00 ile 19.00 saatleri arasında sefer yapılacak.
Mamak Ortaköy Mezarlığı’na Başkentliler, Doğanbey Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Arena Stadı karşısındaki duraktan, 359 no'lu Gökçeyurt, Ortaköy Kızılcaköy-Ulus hattında çalışan otobüsle, 06.00 - 21.00 saatleri arasında gidebilecek.
Sincan Cimşit Mezarlığı’na, arife günü Sincan Lale Meydanı 50328 no'lu duraktan, 599 no'lu özel servisle, 9.30 - 21.00 saatleri arasında yolculuk yapacaklar. Ayrıca Cimşit Mezarlığı’na Sıhhiye’den kalkacak 514-2 no'lu otobüs, Yeni Cimşit Mahallesi Cimşit Serpmeler Durağı arasında 06.40 ile 22.00 saatleri arasında ulaşımı sağlayacak.

MEZARLIK İÇİNDE RİNG SEFERLERİ

Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, Başkentlilerin kent içi ulaşımlarının dışında, Karşıyaka, Ortaköy ve Sincan mezarlıklarında vatandaşların yakınlarını rahatlıkla ve huzur içinde ziyaret edebilmeleri için de arife ve bayram süresince mezarlıklar içinde ring seferleri düzenleyecek.
Kabristan ziyaretlerinde Karşıyaka, Cebeci ve Sincan mezarlıklarının büyüklükleri dikkate alınarak, Yenimahalle Karşıyaka Mezarlığı'nda 4 araç, Cimşit Mezarlığı'nda 2 araç, Mamak Ortaköy Mezarlığı'nda 1 araç olmak üzere EGO araçları, mezarlıklar içinde sürekli ring yaparak, vatandaşları gidecekleri kabirlere kolaylıkla ulaştıracak.

EGO otobüsleri Ankara Büyükşehir Belediyesi ulaşım ücreti bayramda ego bedava mı

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı