Beypazarı Akropol Termal Megakent

13 Temmuz 2016

2010 yılında dönemin Başbakanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı, Enerji Bakanı  Taner YILDIZ ile Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler'in incelemeleri ve Ankara'nın Türkiye'nin hatta Avrupa'nın termal başkenti hedef ve söylemleri ile açılan Beypazarı Akropol Termal, hem vaadlerini yerine getiremedi hem de devam etmeyen faaliyetler nedeni ile yarım kalan yapıları çürümeye doğru yön değiştirdi.

Beypazarı'nın Boztepe mevkiisinde kurulmaya başlayan, bittiğinde ise neredeyse Beypazarı büyüklüğünde olacak işletmenin henüz 7 de 1 i tamamlanabildi. Yapılan bölümün ise yarısı kullanıma açıldı. Yapılan kısmın yarım kalan diğer yarısı da devreye alınırsa sosyal tesis olarak yapılan havuzların taleplere cevap veremeyecek olduğu görünen bir gerçek.

Beyzade Konakları, Aqua Park ve üstü açılabilen yarı olimpik havuzlara kadar ziyaretçilerini etkileyebilmek için tanıtımda kullandıkları temaların hiçbiri şu an yok. Değil Aqua Park, çocukların oynayabilecekleri bir mini parkı bile büyük gelişim sayabilecek ziyaretçiler hüsranla karşılaşıyorlar.

Tesisler su ve yeşil üzerine kurulu ancak sürekli havuz kapanmaları ve gölgesinde serinlenecek bir ağaç bile olmaması tam bir fiyasko durumu.

Nom İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Kuru'nun küçük projeleri bitirmiş olmanın teşvik ettiği büyük projem olarak tanımladığı 1 milyar dolarlık Beypazarı Akropol Termal, Başkan İhsan Kuru için henüz büyük değil batık projeler kategorisinde yer alıyor.

Akropol Termal (Nom Mühendislik) Genel Merkezi Yenimahalle Belediyesi sınırları içerisinde Çamlıca Mahallesinde yer almaktadır. Daha önce Özevler Mahallesi ve Yahyalar Mahallesi olmak üzere iki ofis açan ve Yenimahalleli pek çok kişiyi de üyeleri arasında katan Akropol şimdilerde ise hepsi ile kavgalı.

Internette hakkında pekçok şikayetler bulunan Akropol Termalin tüm şikayetlerin üstesinden gelebilmesi için vaadlerini yerine getirmesi gerekirken, şu an bile 10 yıl vakit alacağı öngörülmektedir.

Vaadlerini yerine getirememenin verdiği yüzsüzlük ve uzun bir süre de yerine getiremeyecek olmanın verdiği pişkinlikle üyelerini de çıldırtan Akropol Termal için söylenecek fazla da birşey yok aslında. Yıllarca kooperatif hikayeleri ile büyüyen Türk milleti hala aynı senaryolarla olmayan binaları almaya devam ediyor.

Vaadlerinin bir kısmının resmi olarak beyanları olmadığı, temsilcilerinin abartarak aktardığı şeklinde üyelerine yeni cümleler kuran Akropol temcilcileri ile yapacağınız her görüşmeyi kayıt altına almanız tavsiye edilmektedir.

Mahkemeye verin o zaman diye rest çekerlerse ya mahkemeye verin ya da sineye çekin, karar sizin.

Akropol Termal son durum

Beypazarı Akropol Termal Megakent ankara termal termal tesis ankara otel ankara tatil

EYUP

24.8.2016 13:51:09

2011 yılında aldıgım 2 devre mulk beni rezil etti boyle rezil bir kurum ilk defa gördüm hem 2 yıl geçikmeli verdi verilen sözlerin hiç birinin sözleşmede yazmadıgi, o anki satış temsilcisinin kendisinin söylediği sözler oldugu için firmayı baglamadıgı , ama sözleşmede 85 avro yıldat yazdıgı halde 2015 yılında açıldıgında yönetimin kararıyla 85 avroluk yıldatın 170 avroya çıkabilecegini söyleyecek kadar yuzsuz olan bir kurum tapu paramı yatırmama ragmen 10 ay geçti hala tapumu alamam dönemimde hiç bir zaman kendi dairemde kalamam hep farklı daireler de kalmam dönemimde hep pynamalar 1 hafta veya 2 hafta sonrasına atılmam kaldıgım sure zarfında sular akmaması ki kaplıca bırde burası

Bir Akropol Üyesi

14.7.2016 13:45:26

Dün hazır Beypazarı Akropol’de tatil yaparken müşteri temsilcisi olduğunu söyleyen biri aradı ve çaya davet etti. Gittim. Eylül 2016’da teslim alacağımı bildiğim Beyzade Konakları ile ilgili olarak teslimatı 2023’te yapabileceklerini ve henüz çivi bile çakılmadığını, hatta tesisin yapılan kısımlarının da çürümeye doğru gittiğini iletti. Beyzade Konakları yerine biten yerlerden birine geçiş yapma hakkı verdiklerini söylediler. Bunun içinde benden 1.500 TL nakit para talep ettiler. Kamera şakası mı diye sordum, hayır dediler. Beni burada bekleyecek önünde bir araba ile birlikte içerisinde özel havuzu olan Beyzade Konaklarından vazgeçmem durumunda düz bir devremülk teklifi yapıp üstüne 1.500 TL para mı istiyorsunuz dedim, evet cevabını aldım. Bu arada Beyzade Konaklarının özelliklerinde araba opsiyonu da yokmuş. Bana burayı satarken yalan söylemişler. Bana değil herkese aynı yalanı söylemişler. Yani bu yalanı söyletmişler şimdi de bilgimiz dışında söylenmiş yalanlar diye geçiştiriyorlar. Verdiğim paramı iade edersen karşılıklı sözleşmeleri feshedebiliriz dedim, tek taraflı vazgeçebilirsiniz dedi. Kamera şakası devam ediyor... Buranın arkasında AK Parti olduğu bilgisini de verdiler. Bu iki anlama gelebilir. Güçlü bir desteğe sahibiz, bu proje er-geç bitecek veya hukuki mücadelenizde yalnızsınız, bize birşey olmaz. Bence buradan yer alan herkes bir araya gelerek tek elden güçlü bir şekilde birşeyler yapmalı. Bu arada heryere kayyum atayan yöneticilerimizin bu kadar kişinin dolandırıldığı bu tesise de el atarak vatandaşın hakkını aramalı diye düşünüyorum.

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı