Ücretsiz Çorba

Yenimahalle Belediyesi, Onkoloji Hastanesi’nde hasta yakınlarına çorba ikramı geleneğini sürdürüyor.

7 Yılda 750 Bin Kişiye Sıcak Çorba İkramı

Yenimahalle Belediyesi, Onkoloji Hastanesi’nde hasta yakınlarına çorba ikramı geleneğini sürdürüyor. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın talimatıyla yaklaşık 7 yıl önce start alan proje, her yıl daha çok kişiye ulaşmaya devam ediyor.

Hayata geçirdiği sosyal projelerle Türkiye’ye örnek olan Yenimahalle Belediyesi, vatandaşları kötü günlerinde de yalnız bırakmıyor. Şehir dışından gelen ve kalacak yer bulamadıkları için sokakta kalan hasta yakınlarına 2014 yılında Belediye Konukevi’ni hizmete sunan Yenimahalle Belediyesi,  yaklaşık 7 yıldır da hafta içi her sabah Onkoloji Hastanesi bahçesinde sıcak çorba dağıtıyor.

Bugüne kadar 750 bin kişinin içini ısıtan belediye, günlük 600 porsiyon mercimek çorbasını hasta yakınları ve refakatçılara ikram ediyor. Havaların soğumasıyla birlikte çorbaya ilgi artarken Yenimahalle Belediyesi ekipleri, saat 6.00’da hastane bahçesindeki yerlerini alıyor. Her gün günlük olarak pişirilen leziz çorbalar, vatandaşlardan büyük rağbet görüyor.

7 bin kişiye sıcak bir yuva

Öte yandan 2014 yılında hasta ve hasta yakınlarına kapılarını açan ve onlara yaşadıkları zor günlerde sıcak bir yuva olan Onkoloji Konukevi, bugüne kadar 7 bin kişiyi misafir etti.

4 bin 600 metrekare alana inşa edilen, 128 yatak kapasiteli konukevi; birer, ikişer, üçer kişilik oda seçenekleri ile istenilen konforu sunuyor. Banyodan televizyona kadar her ayrıntının düşünüldüğü merkezde ayrıca restoran, internet kafe ve otopark da yer alıyor.

"Vatandaşın derdi, bizim de derdimiz"

Yenimahalle Belediyesi olarak ilçe sınırlarında çaresiz, yalnız kimse kalmasın diye her derde derman olmaya çalıştıklarını ifade eden Yaşar, “Müşkül durumdaki insanlarımızın yardımına koşmak, dertlerine ortak olabilmek, sıkıntılarına çözüm üretmek sosyal belediyeciliğin bir gereğidir. İlçemizdeki her yurttaşın sorunu, bizim de sorunumuzdur. Bu yüzden ister belediyenin işi olsun, ister olmasın her konuda elimizi taşın altına koyuyoruz. Dağıttığımız çorbalarla hasta yakınlarımızın içlerini ısıtıyor, konukevimizde de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı ağırlamanın gururunu yaşıyoruz. Onların derdine bir nebze de olsa derman olabiliyorsak ne mutlu bize” dedi.

 

Çorba Dağıtımı Sıcak Çorba Ücretsiz

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı