Bu olay bir kez daha Medya'nın ve Sonra Sosyal Medya'nın gücünü bir kez daha gösterdi

Demiryolu İşçisi

Aydın ilinin Nazilli ilçesinde her gün 15 kilometre yürüyen görevi rayları kontrol etmek olan ve geçen makinistlerin ona selam vermediği zaman üzülmesiyle gündeme gelen demiryolu işçisi İbrahim Çivici’nin tatil isteği yerine geliyor. Çivici’nin, "Denize veya sahil kenarına bir yere 20 yıldır gitmedim. Ailecek öyle bir yere gitmedik" sözlerinden etkilenen Fatih Belediyesi, düzenlenen imza kampanyası sonrasında Çivici ve ailesini tatile gönderiyor.

O Belgesel. Bu kısa film ile gündeme gelmişti:

 

Daha sonra Change.org'da imza kampanyası başlatıldı:

Çivici'nin bu hikayesine ilişkin haberin basın yayın organlarında yer alması üzerine sosyal medyada da bir kampanya başlatıldığı anlatılarak, "Çivici'nin tatile gitmesi için açılan kampanyayı 80 bini aşkın kişi imzaladı. İbrahim Çivici'nin 20 yıldır tatil yapamamasından da üzüntü duyan Belediye Başkanı Mustafa Demir'den aileye müjde geldi. İbrahim Çivici ve ailesi, kendi istedikleri bir tatil beldesinde tatil yapabilecek ve tüm masraflar Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir tarafından karşılanacak" ifadeleri kullanıldı.

TCDD, Change.org

Demiryolu İşçisi İbrahim Çivici Tatil

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı