Evrensel Değerler Çocuk Müzesi

Evrensel Değerler Çocuk Müzesi, 23 Nisan 2017 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda birbirinden güzel etkinliklerle açıldı.

Çocuklara Yenimahalle'de bir çocuk bayramı hediyesi.

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nin alt katında bin 600 metrekare alan üzerine inşa edilen ve Türkiye’de bir ilk olma özelliğini elinde bulunduran Evrensel Değerler Çocuk Müzesi, çocukların bayramına renk katacak.

7 temel değerin, 7 farklı kalıcı sergisi ve karşılama bankosunun olacağı müzede sorumluluk, yardımseverlik, saygı, doğruluk, hoşgörü, sevgi ve dostluk temaları işleniyor.

Müzede oluşturulan tüm sergiler, MEB müfredatına uygun, eğitimi destekler ve bilimsel içerikli hazırlanıp; bir yandan çocukların öz benliklerini evrensel değerlerle geliştirmeyi amaçlarken beraberinde rekabetçi dünya içerisinde bilim sanat, tarih gibi konularda gelişmelerini sağlayıcı entelektüel birey olma yolunda gelişmelerine yardımcı olacak şekilde bütünleştiricilik ilkesiyle oluşturuluyor.

Çocuklar eğitmenler eşliğinde Evrensel Değerler Müzesinde etkinliklerini yaparken ebeveynleri de Retro Cafe'nin güzel ortamında rahatça bekleyebilir.

Evrensel Değerler Çocuk Müzesi Çocuk Bayramı

Yenimahalleli

26.04.2017 09:26:04

Evrensel Değerler Çocuk Müzesinde 90 dakika süren etkinlikler etkinlikler yapılmaktadır. Öğrenci başına 5 TL talep ediliyor. Öğretmenden ücret alınmıyor. Gruplar yaklaşık 15 kişi olmalı ve grup içindeki çocukların yaşları birbirine yakın olmalı. Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezini (0312 332 11 75) arayarak grubunuz için bir gün belirlenmesini talep edebiliyorsunuz. Operatör birkaç bilgiyi sizden istedikten sonra gün tahsisi yapabilmek için telefonunuzu kapatarak kısa bir süre sonra tekrar size dönüş yapıyor. Gerisi siz ve öğrencilerinizin eğitici ve eğlenceli bir vakit geçirmek için beklemeye başlamanızdan ibaret. Güzel bir gün geçirmeniz dileği ile...

Nurcan Boyraz

25.04.2017 12:06:16

Müzeyi öğrencilerimle birlikte ziyaret etmek istiyorum. Nasıl irtibata geçebiliriz.

Melih Gökçek Adem Doruk’ta havuza düştü

Melih Gökçek Adem Doruk’ta havuza düştü

Karşıyaka Mezarlığının karşısında bulunan ve hazine arazisi durumunda olan alanı mezarlık alanı olarak belirleyerek Karşıyaka Mezarlığını büyüten Melih GÖKÇEK’in bu projesi iptal edildi

6. Sınıf Türkçe Kitaplarında Yer Alan Karikatür

6. Sınıf Türkçe Kitaplarında Yer Alan Karikatür

Selçuk Erdem tarafından çizilen Küresel Isınma Temalı karikatür 6. sınıf Türkçe kitabına girerek öğrencileri aydınlatmaya çalıştı

Haluk Levent Konseri Batıkent Meydan 10 Eylül

Haluk Levent Konseri Batıkent Meydan 10 Eylül

Türk Rock Kralı Haluk Levent 10 Eylül 2017’de Batıkent Meydan AVM’de Yenimahalleli sevenleri ile buluşuyor

MİT Cumhurbaşkanına Bağlandı

MİT Cumhurbaşkanına Bağlandı

Bakanlar Kurulunca OHAL kapsamında çıkarılan 694 sayılı KHK ile başbakana bağlı olan MİT cumhurbaşkanına bağlanmış oldu.

Hırsızlar Giysi Toplama Kutusunda

Hırsızlar Giysi Toplama Kutusunda

Ankara’nın Yenimahalle ilçesi Ostim Mahallesinde hırsızlar giysi toplama kutusuna dadandı

Demetevler’de Suriyeli Mültecilerle Türkler Arasında Gerginlik

Demetevler’de Suriyeli Mültecilerle Türkler Arasında Gerginlik

Demetevler’de Suriyeli mültecilerle Türkler arasında pazartesiyi salıya bağlayan gece büyük bir gerginlik yaşandı.