Evrensel Değerler Çocuk Müzesi

Evrensel Değerler Çocuk Müzesi, 23 Nisan 2017 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda birbirinden güzel etkinliklerle açıldı.

Çocuklara Yenimahalle'de bir çocuk bayramı hediyesi.

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nin alt katında bin 600 metrekare alan üzerine inşa edilen ve Türkiye’de bir ilk olma özelliğini elinde bulunduran Evrensel Değerler Çocuk Müzesi, çocukların bayramına renk katacak.

7 temel değerin, 7 farklı kalıcı sergisi ve karşılama bankosunun olacağı müzede sorumluluk, yardımseverlik, saygı, doğruluk, hoşgörü, sevgi ve dostluk temaları işleniyor.

Müzede oluşturulan tüm sergiler, MEB müfredatına uygun, eğitimi destekler ve bilimsel içerikli hazırlanıp; bir yandan çocukların öz benliklerini evrensel değerlerle geliştirmeyi amaçlarken beraberinde rekabetçi dünya içerisinde bilim sanat, tarih gibi konularda gelişmelerini sağlayıcı entelektüel birey olma yolunda gelişmelerine yardımcı olacak şekilde bütünleştiricilik ilkesiyle oluşturuluyor.

Evrensel Değerler Çocuk Müzesi Çocuk Bayramı

Yenimahalleli

26.4.2017 09:26:04

Evrensel Değerler Çocuk Müzesinde 90 dakika süren etkinlikler etkinlikler yapılmaktadır. Öğrenci başına 5 TL talep ediliyor. Öğretmenden ücret alınmıyor. Gruplar yaklaşık 15 kişi olmalı ve grup içindeki çocukların yaşları birbirine yakın olmalı. Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezini (0312 344 08 98) arayarak grubunuz için bir gün belirlenmesini talep edebiliyorsunuz. Operatör birkaç bilgiyi sizden istedikten sonra gün tahsisi yapabilmek için telefonunuzu kapatarak kısa bir süre sonra tekrar size dönüş yapıyor. Gerisi siz ve öğrencilerinizin eğitici ve eğlenceli bir vakit geçirmek için beklemeye başlamanızdan ibaret. Güzel bir gün geçirmeniz dileği ile...

Nurcan Boyraz

25.4.2017 12:06:16

Müzeyi öğrencilerimle birlikte ziyaret etmek istiyorum. Nasıl irtibata geçebiliriz.

Yaşlı Kadının Evine Kalaşnikoflu Saldırı

Yaşlı Kadının Evine Kalaşnikoflu Saldırı

Başkent’te kimliği belirlenemeyen kişiler uzun namlulu silahlarla yaşlı kadının evini kurşun yağmuruna tuttu.

Evrensel Değerler Çocuk Müzesi

Evrensel Değerler Çocuk Müzesi

Evrensel Değerler Çocuk Müzesi, 23 Nisan 2017 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda birbirinden güzel etkinliklerle açıldı

Yenimahalle Senkronize Buz Pateni Takımından Gümüş Madalya

Yenimahalle Senkronize Buz Pateni Takımından Gümüş Madalya

Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü senkronize buz pateni takımı Team Aurora, Belçika’nın Turnout kentinde yapılan Senkronize Buz Pateni Kempen Trophy Yarışması’nda ikinci oldu.

Yenimahalle’nin 2017 Referandum Kararı

Yenimahalle’nin 2017 Referandum Kararı

Yenimahalle’nin 2017 Referandum Kararı

Ata Mahallesi

Ata Mahallesi

Susuz Mahallesinden bölünerek yeni kurulan Ata Mahallesi Yenimahalle ilçesinin 55. mahallesi olacak

2016 TEOG Birincisi Yenimahalle’den

2016 TEOG Birincisi Yenimahalle’den

23-24 Kasım 2016 tarihinde MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından gerçekleştirilen TEOG (Temel Eğitimden Ortaeğitime Geçiş) sınavı sonuçları açıklandı