Büyükşehir Belediyesi, şehrin çeşitli noktalarındaki süs havuzlarının onarımını 1.4 milyon TL bedelle yaptıracak. İhaleyi kazanan firma, 2015 yılı boyunca 127 adet süs havuzunun bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştirecek.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nın kavşak ve meydanlardaki fıskiyeli havuzlarının bakım ve onarımı için 2014 yılının kasım ayında yaptığı ihale, geçtiğimiz ocak ayında sonuçlandı. Kamu İhale Kurumu Elektronik Kamu Alımları Platformu'ndaki bilgilere göre, süs havuzları için 26 Kasım 2014 tarihinde ihale yapıldı. İş için üç firma teklif verdi. İhalede havuzların bakım ve onarımı için yaklaşık 2 milyon 625 bin 172 lira maliyet öngörüldü. İhaleyi, 1 milyon 399 bin 836 liralık teklif ile BLT Mühendislik Makina İnş. San. Ve Tic. LTD. şirketi aldı. 14 Ocak 2015'te sözleşmenin imzalanmasıyla başlayan iş yapımı, 31 Aralık 2015'te sona erecek.

SAAT VE KAPILARA 31 MİLYON TL
Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl; meydan, kavşak gibi noktalara inşa edilen saatler ve giriş kapıları için 31 milyon lira harcamıştı. Ankapark için yurtdışından ithal edilen dinozor heykelleri ve parçalarının ise 8,6 milyon liraya mal olduğu açıklanmıştı. Geçtiğimiz ay Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, şehrin farklı noktalarına yeni havuzlar yapılacağı bilgisi verilmişti. Belediyeden yapılan açıklamada, “Başkent'i güzelleştirmek ve estetik değerler kazandırmak için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, sıcak yaz günlerini dekoratif havuzlarla karşılayacak. Büyükşehir Belediyesi'nin kent içerisindeki kavşaklarda yaptığı dekoratif havuzlar, aydınlatılmış haliyle de görsel zenginliğe ayrı bir görünüm kazandırıyor” ifadelerine yer verilmişti.

 

Fıskiyeli havuzlara 1.4 milyonluk onarım Melih Gökçek

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı