Yenimahalleli

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sacit Turanlı ve Öğretim Üyeleri Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı makamında ziyaret etti. Yenimahalle ve Gazi Üniversitesi Proje Ortaklığı Yapacak. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sacit Turanlı ve Öğretim Üyeleri Yenimahalle 

Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı makamında ziyaret etti.

Sağlık konusunda halkı bilinçlendirmek ve tıp fakültesi öğrencilerinin okurken toplum hayatına girebilmeleri için Başkan Yaşar’a proje ortaklığı teklifinde bulunan öğretim üyeleri, Yaşar’dan olumlu yanıt aldı. 

Öğrenciler, çalışma hayatını okulları devam ederken öğrenecek

Projenin içeriği hakkında Yaşar’a bilgi veren Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nur Baran Aksakal, “Bizim bu projede amacımız halkın sağlığı için Tıp Fakülteleri ile belediyelerin iş birliğini sağlamak ve aynı zamanda öğrencilerin çalışma hayatından önce halkın içine girmesine ön ayak olmak. Bu konuda sizden destek bekliyoruz. Belediyenizin tüm merkezlerinde, kreşlerinde halkla iç içe olarak projeyi uygulamaya hazırız” dedi.

“Bu projenin içerisinde seve seve oluruz”

Projenin uygulanabilmesi için desteğinin tam olduğunu belirterek heyete olumlu yanıt veren Başkan Yaşar, “Belediyeler ile üniversitelerin iş birliği yapması lazım. Burada kazanan vatandaş olacaktır. Bu projenin içerisinde seve seve oluruz. Bu projeyi daha da genişleterek size konferans ve toplantı odaları da tahsis edebilirim. Bunun duyurusunu da biz yaparız. Sizlerde vatandaşı hangi konuda bilinçlendirmek istiyorsanız konuşmalar yaparsınız. Araç sıkıntısını da biz gideririz. Halk sağlığı için yeni bir sistem var, “Aile Eğitimi”. Bizim bölgemizde hemen hemen tüm mahallelerde bu birimleri kurduk ve Sağlık Müdürlüğü’ne teslim ettik. Şimdi üç tane daha yapıyoruz. Buralarda da eğitim veririz” diye konuştu.

Projenin en kısa zamanda hayata geçeceğini sözlerine ekleyen Yaşar, gerekli adımların atılabilmesi talimat vererek projeye onay verdi.

 

Gazi Üniversitesi Yenimahalle Proje

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı