Yenimahalleli

Ankara Kalkınma Ajansı’nın 2015 yılı Teknik Destek Programı kapsamında İnsanca Yaşam ve Demokratik Toplum Derneği’nin başvuru sahibi olduğu, Yenimahalle Belediyesi, Ostim Sanayici ve İş Adamları Derneği ile Türkiye Girişim Gelişim ve Teknolojileri Derneği ortaklığında “Girişimcilik Yenimahalle'de Sosyalleşiyor” projesi hayata geçti. Hem Teorik Hem Uygulamalı Eğitim Yenimahalle’den “Sosyal Girişimcilik” eğitimi

Ankara Kalkınma Ajansı’nın 2015 yılı Teknik Destek Programı kapsamında İnsanca Yaşam ve Demokratik Toplum Derneği’nin başvuru sahibi olduğu, Yenimahalle Belediyesi, Ostim Sanayici ve İş Adamları Derneği ile Türkiye Girişim Gelişim ve Teknolojileri Derneği ortaklığında “Girişimcilik Yenimahalle'de Sosyalleşiyor” projesi hayata geçti. “Yaşam kalitesi yüksek, dünya ile rekabet eden düşünce ve yeniliğin başkenti Ankara” vizyonu hedef alınarak geliştirilen projede, katılımcılara eğitimler verilmeye başladı.

Eğitimler Nazım Hikmet’te start aldı

Sosyal girişimciliğin gelişmesine katkı sunmak, sosyal sorunların çözümünde girişimcilik esasını benimsemek, sorunlara köklü, kalıcı ve yenilikçi çözümler üretmek amacıyla hayata geçen proje, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde start aldı. 15 katılımcıya ulaşan eğitim, 5N1K Eğitim Akademisi’nin eğitmenleri Oğuz Aslan ve Yasemen Çalışkan ile gerçekleşti.

Hem teorik hem uygulamalı eğitim

Katılımcıların takım çalışması, motivasyon, farkındalık kavramlarının yanı sıra girişim, sosyal girişim, hedef analizi, iş planı çıkartılması konularında da kapasitelerini arttıracak eğitimler, toplam 36 saat sürecek.

26 Ağustos tarihine kadar sosyal girişimcilik alanında teorik ve uygulamalı eğitimin verileceği projede ayrıca, “Ortak Sinerji” ve “Yürekten Hizmet” uygulamalı atölye çalışmaları da yapıldı.

Beğenilen projeler hayata geçecek

Eğitimlerin son gününde katılımcılar, eğitimler boyunca hazırladıkları iş planlarını görev yaptıkları kurum ve kuruluşların yöneticilerine, eğitmenlere ve piyasada bu konuda uzmanlaşmış kişilere sunum yapacak. Yapılan sunumlar değerlendirme komitesi tarafından değerlendirilecek ve içerisinden beğenilen projelerin hayata geçirilmesi için çalışmalar yapılacak. Ayrıca katılımcılara sertifika da verilecek.

 

Girişimcilik Yenimahalle’de Sosyalleşiyor

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı