Malum, 1 Nisan’dayız. 1564’te Fransa’da değiştirilen takvime göre, Nisan’ın 1’i yılbaşı olmaktan çıkarılmış, yerine 1 Ocak yeni yılbaşı kabul edilmişti. Nisan’ın ilk gününü yeni yıl kutlamaya alışmış olan ve yeni yılbaşına tepkili halk çeşitli şakalarla kutladıkları ve sonrasında dünya geneline yayılarak, yıllar boyunca devam eden bir gündeyiz.

Teknoloji şirketlerinin her yıl özel hazırlık yaptıkları 1 Nisan şakalarında ilk sırayı Google aldı. Haritalar servisinden Chrome’a kadar farklı ürünleri için şakalar hazırlayan Google’ın hazırlıklarını derledik.

Yüzde tatlı bir tebessüm bırakan işleri aşağıda görebilirsiniz, Google yenilerini de paylaştıkça yazıyı da güncellemeye devam edeceğiz.

Elgoog

Google.com’u yanlış yazanlar için çok özel bir sürpriz var. Eğer http://com.google. adresine gidersiniz Google’ın tüm içeriğini tersten görmeniz mümkün :) Bunun ayrıca .google alan adı uzantısının ilk kullanımı olduğunu da belirtelim.

Google Haritalar Pac-man

Arama sonuçlarının haricinde Google neredeyse tüm ürünleri için 1 Nisan şakası ile karşımızda. Google Haritalar’ı ziyaret ederseniz Earth sekmesinin yanından Pac-man’e ulaşabilir ve mesela Beşiktaş’ın ara sokaklarında oyunun keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Kaynak: sosyalmedya.co

 

 

google şaka 1 Nisan google 1 nisan şakası

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı