Yenimahalleli

ANKARA (İHA) - Yenimahalle Belediyesi iftar yemeğinde Gümüşhanelileri ağırladı. 
Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcısı Erhan Aras ve belediye meclis üyesi Emre Aydın'ın ev sahipliği yaptığı iftar yemeği, yaklaşık 800 Gümüşhaneliyi bir araya getirdi. Yenimahalle Belediyesi İlk Adım Salonu'nda gerçekleşen iftar programında Gümüşhaneliler, hasret giderdi. İftara CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Haluk Koç, MHP Gümüşhane Milletvekili Mustafa Canlı, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, Gümüşhaneli İşadamları Derneği (GİAD) Başkanı Orhan Ünsal, Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) Başkanı Hamdi Arslan başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı. Akşama ev sahipliği yapan Başkan Yardımcısı Aras, konuklarını kapıda karşılayarak, tek tek ilgilendi.
Esat Aydoğan ve Fazlı Çoban'ın seslendirdiği ilahiler ve Kur'an tilavetleri iftara ayrı bir anlam katarken davetliler, dualar eşliğinde oruç açtı.

"RAMAZAN'IN BEREKETİ İSLAM ALEMİNİN ÜZERİNDE OLSUN"
Ramazan'ın bolluk ve bereket ayı olduğunu söyleyen Aras, "Bu güzel akşamda bizi yalnız bırakmayan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum, bizleri onurlandırdınız. Ramazan'ın bereketi, hepinizin ve tüm İslam aleminin üzerinde olsun. Birlik beraberliğimiz hiç bozulmasın" dedi.

FETHİ YAŞAR'A ÖVGÜ
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Haluk Koç da kısa bir selamlama konuşmasıyla Gümüşhanelilere seslendi. Milletvekilliği süresince Gümüşhaneli her yurttaşın sorunlarını çözmede siyaset farkı gözetmeden katkıda bulunmaya hazır olduğu kaydeden Koç, iftar yemeğinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, "Yenimahalle'de olup da Fethi Başkanı anmadan olmaz. O, siyasi parti farkı gözetmeksizin herkesi kucaklayan, herkese hizmete koşan, yüzünden gülümsemeyi eksik etmeyen bir Başkan" diye konuştu.
Türkiye'nin sıkıntılı günlerden geçtiğini belirten Koç, "Siyaset kendi içinde problemlerle boğuşuyor. Ama bir yandan da yanı başımızda bir ateş yanıyor. 3-4 yıldır inatla yanlış sürdürülen bir Suriye politikasının başımıza açtığı bir çıbanla uğraşıyoruz. Önümüzdeki 24-48 saatte her türlü şeyin olabileceği bir döneme giriyoruz. O yüzden herkesin çok dikkatli olması gerekiyor. Ülke olarak kenetlenmek zorundayız. Güler yüzümüzle, sevgiyle bu ülkede birlikte yaşama iradesini herkesle paylaşmak zorundayız. Önümüzdeki günlerin Türkiye'ye ve Türk milletine sıkıntı değil, güzellik getirmesini diliyorum. Bugün bizi bir araya getiren arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

MHP'Lİ VEKİLDEN MİSAFİRPERVERLİK VURGUSU
Gümüşhane insanının misafirperverliğine dikkat çeken MHP Milletvekili Mustafa Canlı ise, "Bu anlamlı ve güzel akşamda bir milletvekili olarak sizlerin karşısında olmaktan büyük heyecan duyuyorum. Birlik ve beraberliğimizi korumak için böyle akşamların çok önemli olduğunu düşünüyorum ve hemşehri dayanışmasını çok önemsiyorum. Temenni ederim ki birlik beraberliğe ihtiyaç olduğu bu dönemde, bu birlikteliğimiz her zaman devam eder" dedi.
Samimi bir ortamda gerçekleşen iftar yemeğinde hemşehriler, koyu sohbetler gerçekleştirip, hasret giderdi. 

 

Gümüşhaneliler Yenimahalle’de Buluştu

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı