yenimahalle
YENİMEK’li Kursiyerlere Uzman Desteği

YENİMEK kursiyerlerini eğitim aldıkları branşın uzmanları ile bir araya getiren Yenimahalle Belediyesi, Cilt Bakımı eğitimi gören kursiyerlere 2016 makyaj trendleri ve tırnak sanatı hakkında söyleşi düzenledi.

Kadınlar makyaj tüyolarını öğrendi

Güzellik Uzmanı Bahar Babacan tarafından makyajda ve ojede yılbaşı konsepti başlığı altında gerçekleşen söyleşide, Babacan kadınlara makyaj tüyoları da vermeyi ihmal etmedi.

Batıkent Kültür Merkezi’nde makyaj haricinde tırnak tasarımı, ipek kirpik, kaş ve dudak kontürü gibi güzellik uygulamaları hakkında da bilgi veren Babacan, uygulamalı olarak kursiyerlere makyaj, kaş ve yeni yıla uygun tırnak tasarımı da uyguladı. Kursiyerlerin tırnaklarını kar tanesi, Noel Baba, yılbaşı ağacı ve kardan adam figürleri süsledi.

Makyajla güzelleşmek de mümkün çirkinleşmek de

Makyaj yapmanın da bir takım teknikleri olduğuna dikkat çeken Babacan, “Makyaj yapan kadınların yüzlerini iyi tanımaları ve simetri bilmeleri gerekiyor. Doğru yapılan makyajla kusurlar kapatılıp güzelleşmek mümkün ancak tersi durumda doğal halinden daha çirkin bir görünüm de mümkün. Makyaj yüzü renklendirmek değil mümkün olduğu kadar doğal görünümlü bir güzelliğe kavuşmak demektir” dedi.

Türk Kadınları makyajı yeni öğreniyor

Türk kadınlarının makyaj konusunda çok bilinçli olmadıklarına dikkat çeken Babacan, “Kadınlarımız yüz şekillerine göre doğru makyaj yapmayı ve doğru ürünleri kullanmayı yeni yeni öğreniyor. Bu nedenle alanında uzman biri tarafından yapılacak olan kalıcı makyaj kadınlar için kurtarıcı olabiliyor” diye konuştu.

“Kalın kaş ve doğal makyaj tercih edilmeli”

Kalıcı makyaj, sürekli makyajını tazelemek zorunda kalan kadınlar için büyük bir kolaylık diyen uzman Babacan, “Kalıcı makyaj çalışan kadınlar için büyük bir rahatlık. Sürekli makyaj tazelemenize gerek kalmıyor. Yeni yıla farklı ve bakımlı girmek isteyen bayanlara kalıcı makyajda yüz şekline uygun kalın kaş ve doğal makyaj tercih etmelerini öneriyorum” diye konuştu.

 

YENİMEK’li Kursiyerlere Uzman Desteği

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı