İvedik Organize Sanayi Bölgesi’nde engellilerin yaşamını kolaylaştırmak amacıyla kaldırımlara çekilen sarı şeritlerin üzerindeki tehler, vatandaşların can güvenliğini tehdit ediyor. Çalınan rögar kapakları ise bölge trafiğini olumsuz etkiliyor.

Ankara’nın her bölgesinde sıkça rastlanan kaldırım ve yol sorunları, bozuk sarı şeritler ile rögar kapağı hırsızlıkları günden güne artıyor. Açılışı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan İvedik Organize Sanayi Bölgesi’nden gelen yoğun şikayetler üzerine bölgeye giden Ankara Hürriyet muhabirleri aksaklıkları fotoğrafladı. OSB esnafının şikayetine konu olan durumlar şöyle:

- Büyükşehir Belediyesi tarafından İvedik Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılan sarı şeritler, engelli vatandaşlara tuzak oldu. Şeridin üzerinde ilerlemeye çalışan engelli vatandaşın karşısına, geceleri kapatılan demir kapının ayağı çıkıyor. Bölge esnafı, uygulamanın mantık sınırlarını zorladığını belirterek, “OSB’nin içinde her kapıda aynı problem var. Zaten hayatları zor olan insanlara tuzak kurulmuş” dedi.

- Kaldırım yapımında kullanılan taşların sarı şeritler üzerinde atıl vaziyette durması tepki çekiyor.
 
- Yine OSB içinde başka bir noktada, engelli şeridinin ucu, çukura çıkıyor. Yetkililerin görmezden geldiği kablo dolu çukur büyük teh oluşturuyor.

- Başkent cadde ve sokaklarındaki rögar kapakları ile yağmur suyu ızgaralarını çalan hırsızların son adresi ise İvedik Organize Sanayi Bölgesi oldu. İddialara göre mahalleye üzeri kapalı kırmızı bir kamyonetle gelen kimliği belirsiz kişiler, OSB içindeki bazı rögar kapakları ile yağmur suyu ızgaralarını çalıp, olay yerinden uzaklaştı. Hırsızlık nedeniyle yolun geceleri teh dolu olduğunu belirten vatandaşlar, çukurların üzerina yerleştirdikleri eski otomobil lastikleriyle önlem almaya çalıştıklarını belirtti.

İvedik OSB ivedik engell sarı şerit

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı