Yenimahalleli

Başkent’in en büyük ve en modern Kurban satış ve kesim yeri olan Yakacık Kurban Pazarı’nda bayrama hazırlık başladı. BaşkentlininTercihi Bu Yıl Da Yakacık Olacak

Yakacık’ta bayram telaşı başladı

Başkent’in en büyük ve en modern Kurban satış ve kesim yeri olan Yakacık Kurban Pazarı’nda bayrama hazırlık başladı. Yenimahalle Belediyesi’nin tüm müdürlükleri iş birliği içinde alanı baştan aşağı yeniliyor.

Yenimahalle’de Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Bayram süresince hem vatandaşların, hem de hayvan satıcılarının sağlıklı bir ortamda alış verişlerini yapabilmeleri için dört koldan çalışmalara başlayan Yenimahalle Belediyesi, Kurban Pazarında alt yapıdan üst yapıya tüm eksikliklerin giderilmesi için kolları sıvadı.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 350 çadır kapasiteli alanda sel ve çamur riskine karşı önlemlerini alırken, banyo ve tuvaletleri de elden geçiyor. Bunun yanı sıra elektrik ve su tesisatları ile alandaki tüm aydınlatmalar da yenileniyor. Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin koordinasyonu ve güvenliği sağladığı alanda, Park Bahçeler Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler de çevre düzenlemesi yapıyor. Ayrıca otomatik kesimlerin yapıldığı bölümdeki tüm teçhizat bakıma alınırken, otomatik kesim makineleri de değiştiriliyor.

Başkentlinin tercihi bu yıl da Yakacık olacak

Eskiden sokak aralarında kapı önlerinde sağlıksız ortamlarda kurban kesimlerinin yapıldığını hatırlatan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yakacık yalnızca ilçemizin değil tüm Ankaralıların sıkıntı yaşamadan kurbanlarını alıp kesecekleri nadir alanlardan biridir. Buranın dışında ilçemizde 11 ayrı noktada daha kesim yapılabilmekte. Bütün bu alanlarımızda vatandaşımıza daha iyi hizmet verebilmek için belediyemizin tüm birimleri şimdiden üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeye başladılar. Bayrama kadar da bayram süresince de belirli aralıklarla alanları gezerek, kontrollerimizi yapmaya devam edeceğiz” dedi. 

 

Kurban Pazarı Revize Ouyor

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı