Melih Gökçek

İl Özel İdaresi’nin kapanmasıyla birlikte dış ilçelere hizmetleri Büyükşehir’in götürdüğünü kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Büyük yatırımlar yaptık, bütçemizi zorluyor. Yeni belediye kanunu çıkarılarak yeni gelirler gelmeli” dedi.

Bütünşehir Yasası ile İl Özel İdareleri’nin kapanarak dış ilçelerin Büyükşehir Belediyesi’ne geçmesinin ardından yaptıkları yatırımların bütçeyi zorladığını kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek gelir getirecek yeni bir Belediye Kanunu’nun çıkarılması gerektiğini söyledi. 2016 yılında Büyükşehir’in yapacağı projeler hakkında bilgi veren Gökçek şu açıklamalarda bulundu:

Sıkıntılarımızı Anlatacağız

“Bize yeni katılan 9 ilçemize büyük yatırımlar yaptık. Bunlar bütçemizi zorluyor. Beklentimiz yeni belediye kanunun çıkması ve yeni imkanların gelmesi. Özel İdare’nin bütün borçları bize devredildi, biz ödüyoruz. Buna karşılık gelirleri Büyükşehir’e verilmedi. Alanımız genişledi, bu bölgeler hizmete aç, para yetmemeye başladı. Kaynaklarımızın çoğalması lazım. AK Parti Genel Merkezi ve Bakanlar Kurulu’nda çalışmalar başladı. Yeni çıkacak Belediye Kanunu hazırlanrken sıkıntılarımızı atlatacağız. Gelir getirecek projeler var. Bunlar olursa yatırımlarımızı daha rahat yapacağız.

Dönüp Dolaşıp Büyükşehir'e Kalacak

Ankara Fuar ve Kongre Merkezi’ni bitirmek istiyoruz. ATO, ASO, TOBB, Ticaret Borsası ve Esnaf Odaları Birliği ile birlikte yapıyoruz. Temelini atacağız ama bitmesi için ortaklardan para gelmesi lazım. Onlar da ‘Bu işi nasıl yapacağız’ diyor. Galiba iş dönüp dolaşıp Büyükşehir’e kalacak. Bu yıl içinde bu projeyi de başlatmış olacağız.

 

Melih Gökçek Yatırımlar bütçemizi zorluyor

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı