Melih Gökçek, AnkaPark, AltınPark

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, belediye, ASKİ ve EGO’nun toplamda 8.7 milyar TL’ye ulaşan 2016 yılı bütçesini yaşanan tartışmaların ardından kabul etti. Bütçe tartışmalarında, Sayıştay raporları ve belediye ihaleleri hakkında sorulan sorular tartışma yarattı. 2016 yılı bütçesinde Cemevleri yine kapsam dışında bırakılırken ASKİ için yıllar sonra zarar öngörüldü.

Cumhuriyet'ten Ozan Çepni'nin haberine göre, bütçe görüşmelerinde yaklaşık maliyeti 900 milyon liraya varan Ankapark projesini, "kamu kaynaklarının israfı" olarak Meclis gündemine getiren CHP Grup Başkanvekili Doğan Yılmazkaya, Belediye Başkanı Gökçek’ten "Orası benim siyasi tercihim, kişisel zevkim" yanıtını aldı.

Belediyenin kamu yararına gerekirse zarar edebileceğini belirten Yılmazkaya, maliyeti yaklaşık 900 milyon TL’ye dayanan Ankapark’a yapılan yatırımları gündeme getirdi. Yılmazkaya, Gökçek’in Avrupa’nın en büyük oyun olanı olarak belirlenen ve önündeki dinozor oyuncaklarının bile maliyetinin 8 milyon TL olduğu iddia edilen Ankapark’ı "Orası benim siyasi tercihim, kişisel zevkimdir" diyerek savunduğunu söyledi.

 

Melih Gökçek’ten 900 milyon liralık Ankapark yorumu: Orası benim kişisel zevkim

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı