Tüm Zamanların En İyi Boksörü Muhammed Ali

17 Ocak 1942 Kentucky, ABD doğumlu olan Muhammed Ali 3 Haziran 2016 tarihinde hayata gözlerini yumdu.

Kariyerinde sadece 5 karşılaşmayı kaybeden ve tüm zamanların e iyi boksörü olaran kabul edilen 5 Dünya Şampiyonluğuna sahip Muhammed Ali 1942 yılında Dünya Şampiyonluğunu kazandığı maçın ardından 22 yaşında müslüman olduğunu açıkladı.

Müslümanlığı seçmeden önceki adı Cassius Marcellus Clay, Jr. olan efsane boksör adını Muhammed Ali Clay olarak değiştirdi.

"Benim onlarla sorunum yok." açıklaması ile Vietnam savaşına gitmeme kararı alan Muhammed Ali 5 yıl hapis, 10 bin dolar, pasaportuna el konulma, ünvanlarının geri alınması gibi cezalara çarptırıldı.

1984 yılında Parkinson hastalığına yakalandı.

11 Eylül 2001 saldırıları üzerine Muhammed Ali, başında New York İtfaiye Müdürlüğü şapkası ile Sıfır Noktasına giderek destek ve dayanışmasını göstermek gereği duymuş ve şöyle demiştir:

“Beni asıl inciten, İslam adının bulaştırılması ve Müslüman adının bulaştırılması ve sorun çıkarılıp nefret ve şiddete yol açılması. İslam, katil dini değildir. İslam, barış demektir. Evde öylece oturup insanların sorunun kaynağı olarak Müslümanları yaftalamalarına seyirci kalamazdım.”

Muhammed Ali

Muhammed Ali en iyi boksör hayatını kaybetti dünya şampiyonu

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı