uğur mumcu

Uğur Mumcu Aramızdan Ayrılalı 23 Yıl Oldu

Gazeteci – Yazar Uğur Mumcu ölümünün 23’üncü yıl dönümünde Yenimahalle’de anıldı. Batıkent Metro Durağı’nda toplanan kalabalık, Uğur Mumcu Parkı'na yürüdü.

Uğur Mumcu ölümünün 23’üncü yıl dönümünde Yenimahalle’de yüzlerce kişinin katılımıyla anıldı. Uğur Mumcu Parkı'ndaki törene Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Atatürkçü Düşünce Derneği Batıkent Şube Başkanı Ali Karamahmut ve Meclis üyeleri katıldı. Törende konuşan Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, konuşmasına geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden eski Tunceli Milletvekili Kamer Genç'i anarak başladı. Uğur Mumcu ve Kamer Genç gibi isimlerin kolay yetişmediğini ifade eden Kartal, "Kamer Genç de, Uğur Mumcu kumaşından gelen bir siyasetçi. O da su katılmamış bir Kuvay-i Milliyeci’ydi. Kendisini rahmetle anıyoruz" dedi.

Yüreğimiz Uğur Mumcu ile atıyor

Batıkent halkının yüreğinin Uğur Mumcu ile birlikte attığını anlatan Kartal, "Burada çok nitelikli bir kalabalıkla anma törenini gerçekleştirmekten büyük onur duyuyorum. Uğur Mumcu bunların üzerine gittiği için karanlık eller tarafından öldürüldü" diye konuştu. Uğur Mumcu gibi isimlerin kolay yetişmediğini aktaran Kartal, "Uğur Mumcu'yu diğer gazetecilerden ayıran en önemli özellik yurtseverliği, antiemperyalist ve tam bağımsızlık sevdasıydı. Uğur Mumcu gericiliğe bölücülüğe karşıydı. Uğur Mumcu ileri görüşlülük sayesinde o günlerden bu yaşadığımız günleri görmüştü. Bu konuda mücadele veriyordu. Uğur Mumcu'yu anlamak Mustafa Kemal felsefesine sahip çıkmaktır" şeklinde konuştu.

"Mumcu her türlü haksızlığa karşı dururdu"

Atatürkçü Düşünce Derneği Batıkent Şube Başkanı Ali Karamahmut, Uğur Mumcu'yu özlemle andığını ifade ederek, "Uğur Mumcu her türlü haksızlığın, yolsuzluğun karşısında dimdik dururdu. Bugün olanları görünce onu daha iyi anlıyoruz" dedi.

Gazeteci – Yazar Uğur Mumcu ölümünün 23’üncü yıl dönümünde Yenimahalle’de anıldı. Batıkent Metro Durağı’nda toplanan kalabalık Uğur Mumcu Parkı’na yürüdü.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı