Mustafa Koç

Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, bugün son yolculuğuna uğurlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı törende, Koç'un tabutunun üzerindeki bordo örtü dikkat çekti. Örtünün, Sadberk Hanım Müzesi’nden getirilen Osmanlı Sancağı olduğu öğrenildi.

SEYMENLER NÖBET TUTTU
Musalla taşına getirilen naaşın başında yerel kıyafetleriyle Ankaralı seymenler nöbet tuttu.

OSMANLI SANCAĞI İLE UĞURLANDI

Camiye cenaze aracıyla getirilen Koç'un naaşı, kardeşi Ali Koç ve sevenleri tarafından musallaya taşındı. Koç'un tabutunun üzerine, merhum Vehbi Koç ile kızı Sevgi Gönül'ün cenazelerinde de kullanılan, Sadberk Hanım Müzesi'nde muhafaza edilen, aileye ait Osmanlı Sancağı örtüldü.

Sancağın üzerinde, "Hak ve gerçek olan kainatın sahibi Allah'tan başka ilah yoktur / Güvenilir ve sözünde sadık Muhammed, onun elçisidir" ifadelerinin yazılı olduğu belirtildi. Koç'un tabutunun yanına eşi, çocukları, ailesi ve Koç topluluğunun adlarının yazdığı çiçeklerle, fotoğrafı konuldu.

VEHBİ KOÇ'UN YANINA DEFNEDİLDİ
Cenaze töreninin ardından Mustafa Koç'un naaşı, Koç ailesi ve sevenlerinin eşlik ettiği konvoyla Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki aile kabristanına getirilerek, dedesi merhum Vehbi Koç'un mezarının yanına defnedildi.
Koç, dualarla toprağa verilirken aile üyeleri ve ailenin yakınları kabristanın içerisindeki boşluklarda Kur'an-ı Kerim tilavetini dinledi.

Kaynak: NTV.com

Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç bugün son yolculuğuna uğurlandı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı