Neşet Ertaş

Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar ve beraberindeki heyet Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ı ziyaret etti.

Salon Yenimahalle'den

Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar ve beraberindeki heyet Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ı ziyaret etti. Yaşar ile fikir alışverişinde bulunan federasyon yöneticileri, 25 Aralık'ta düzenlemeyi planladıkları Neşet Ertaş'ı Anma Günü etkinliği için destek istedi. Yaşar, Neşet Ertaş gibi bir değerin isminin unutulmaması için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğunu ifade etti.

Aralık ayında Neşet Ertaş için anma etkinliği yapmayı planladıklarını belirten federasyon başkanı Hilmi Gökçınar, yer konusunda Başkan Yaşar'dan kendilerine yardımcı olmasını istedi. Başkan Yaşar, Nazım Hikmet Kültür Merkezi'ni etkinlik için kullanabilecekleri müjdesini federasyon yöneticilerine verdi.

Ertaş'ın adı parkta yaşıyor

Büyük halk ozanı Neşet Ertaş'ın adının Yenimahalle'de yapılan parkta yaşatıldığını anlatan Yaşar, "Neşet Ertaş bu ülke için ciddi bir değer. Onun adına bir park yaptık. 50 dönümlük alana yapılan park Yenimahalle'nin en önemli parklarından birisi" dedi.

Hemşerilik bilinci önemli

Hemşeri derneklerinin önemine değinen Yaşar, "Hemşeri derneklerinin toplumda ayrı bir yeri var. Ankara'da kimi kimsesi olmayan birçok kişi dernekler sayesinde birçok yerde çevre edinebiliyor" dedi. Derneklere elinden gelen yardımı gösterdiklerini aktaran Yaşar, "Dernekler bugüne kadar olumlu yönde ne talepte bulunduysa elimizden geldiği kadar yardım etmeye çalıştık" şeklinde konuştu.

 

Neşet Ertaş Ankara Yenimahalle

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı