Yenimahalleli

Yenimahalle Belediyesi’nin öğretmenlerin meslektaşlarıyla keyifli vakit geçirmesi amacıyla yaklaşık 6 ay önce hizmete açtığı İkinci Bahar Öğretmenler Lokali’nde Öğretmenler günü coşkusu vardı.

Öğretmenler Atatürk İlke ve Devrimlerinin Taşıyıcısıdır

Yenimahalle Belediyesi’nin öğretmenlerin meslektaşlarıyla keyifli vakit geçirmesi amacıyla yaklaşık 6 ay önce hizmete açtığı İkinci Bahar Öğretmenler Lokali’nde Öğretmenler günü coşkusu vardı. Batıkent Emekli Öğretmenler Derneği tarafından düzenlenen etkinliğe Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal’ın yanı sıra belediye meclis üyeleri, Batıkent Atatürkçü Düşünce Derneği yönetimi ve çok sayıda emekli öğretmen katıldı.   

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan program, Batıkent Atatürkçü Düşünce Derneği korosunun müzik ziyafeti ile devam etti. Türkülerin hep bir ağızdan söylendiği programda emekli öğretmenler keyifli bir gün geçirdi.

Öğretmenler Atatürk ilke ve devrimlerinin taşıyıcısıdır

Öğretmenlik yıllarına dair bazı anılarını meslektaşlarına aktararak günümüz eğitim sistemine ve öğretmenlerin mevcut durumlarına atıfta bulunan Yenimahalle Başkan Vekili Mehmet Kartal “Öğretmenler Atatürk ilke ve devrimlerinin taşıyıcısı olmuştur. Öğretmenlerimiz her zaman topluma liderlik etmiş, aydınlatmıştır ve her seferinde Atatürk ilke ve devrimlerini ülkemizin her yerine taşımıştır” dedi. Tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Kartal, Köy öğretmeni Şefik Sınığ'ın  anısına kaleme alınan Ceyhun Atuf Kansu’nun “Dünyanın bütün çiçekleri adlı şiirinden mısralarla konuşmasına son verdi.

Emekli öğretmenler açlık sınırında

Belirli günlerin yalnızca anılmak için değil sorunları ortaya koyup çözüm aramak için olduğunu hatırlatan Batıkent Emekli Öğretmenler Derneği Başkanı Celal Akpınar ise “24 Kasım da bu önemli günlerden birisidir. Fakat ülkemizde Öğretmenlerin sorunları hiçbir zaman masaya dökülüp, çözüm aranmadı” diyerek serzenişte bulundu.
Ülkemizin ekonomik yapısına da değinen Akpınar “Öğretmenlerin aldığı ücret yoksulluk sınırının yarısı kadar, emekli öğretmenler ise açlık sınırında” diye konuştu.

Ekonomik sorunları halledilmeyen öğretmenlerden başarı beklemenin de yanlış olduğunu sözlerine ekleyen Akpınar “Sonuç olarak öğretmenler günü biz de öğretmenlerin sorunlarının tartışılıp çözüm üretildiği gün olarak değil sadece Mustafa kemal Atatürk’e millet mekteplerinin baş Öğretmenliği ünvanının verildiği gün olarak kutlanıyor. Bu vesileyle çalışan ve emekli öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.

 

Öğretmenler Lokali’nde Coşkulu Kutlama

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı