Yaz tatili boyunca yaptığı tadilatlarla okulları yeni döneme hazırlayan Yenimahalle Belediyesi, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının ilk günlerinde de okulla yeni tanışan minikleri yalnız bırakmadı.
“Çocukları Sevindirmek En Büyük Mutluluk”

2 bin 500 öğrenciye ‘okula merhaba’ hediyesi

Yaz tatili boyunca yaptığı tadilatlarla okulları yeni döneme hazırlayan Yenimahalle Belediyesi, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının ilk günlerinde de okulla yeni tanışan minikleri yalnız bırakmadı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, ilçe genelindeki ilkokullarda birinci sınıf öğrencilerine çanta ve kırtasiye malzemesi dağıttı.

“Öğretmenlerinizi üzmeyin”

Yenimahalle Belediyesi, bu yıl da geleneği bozmadı ve ailelerin eğitim yükünü azaltmak için harekete geçti. İlçe genelinde belirlenen 15 okuldan toplam 2 bin 500 öğrenciye, içerisinde kırtasiye malzemesi de bulunan çanta dağıtıldı.

Oğuzlar İlkokulu’nda okul sıralarıyla yeni tanışan birinci sınıf öğrencilerini sınıflarında ziyaret eden Başkan Yaşar, hem öğrencilerle sohbet etti hem de miniklere çanta hediye etti. Öğrencilerden derslerine iyi çalışmalarını ve öğretmenlerini üzmemelerini isteyen Yaşar, başarılı bir ders yılı temennisinde bulundu.

“Çocukları sevindirmek en büyük mutluluk”

Yenimahalle Belediyesi olarak ilçedeki bütün okullara destek verdiklerini kaydeden Yaşar, “Sağlıklı toplum, sağlıklı eğitimden geçer. Bizler de eğitime her türlü desteği veriyoruz. Yaz tatili boyunca toplam 105 okulumuzun eksikliklerini giderdik, her türlü tadilatlarını üstlendik. Yeni eğitim-öğretim yılında da ailelerimize bir nebze de olsa destek olabilmek için 2 bin 500 öğrencimize çanta ve kırtasiye malzemesi dağıtıyoruz. Her yıl geleneksel olarak yaptığımız bu hizmet, hem velileri hem de öğrencileri mutlu ediyor. Çocukların yüzünün güldüğünü görmek de bizi ayrıca memnun ediyor” dedi.

Yeni dönemin hayırlı olmasını dileyerek hem öğrencilere hem de öğretmenlere başarı dileklerini ileten Yaşar, velilerle de ayaküstü sohbet etti.

 

Okul Çantası Fethi Yaşar Eğitim-Öğretim

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı