Yenimahalle Belediyesi,Ostim Mahallesi’ne yepyeni bir park daha kazandırdı. Anneler Günü’nde açılan parka Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Annesi Zübeyde Hanım’ın ismi verildi.
Ostim Mahallesi Abdülkadir Ceylani Caddesi’nde yapılan Zübeyde Hanım Parkı’nın açılışına Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP İl Başkanı Adnan Keskin, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, Yenimahalle Belediyesi Başkanvekili Mehmet Kartal, Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, Başar Bal, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda Yenimahalleli katıldı.

AÇILIŞTA TUBİL ŞENLENDİRDİ

Açılış töreni öncesi Yenimahalle Belediyesi Halk Dansları Topluluğu TUBİL sahneye çıkarak muhteşem bir gösteriye imza attı. Zeybek gösterisiyle büyüleyen ekip, büyük beğeni topladı.
Gösterinin ardından açılış kurdelesini kesenBaşkan Yaşar, “Varlığımızı borçlu olduğumuz annelerimizin Anneler Günü’nde, bu parkı açarak,ülkeyi bizlere emanet eden, bu ülkenin kurucusu ve kurtarıcı olarak bu günlere gelmemize vesile olanGazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ı rahmetle anıyorum. Onun adına Cumhuriyetin başkenti ve ilçesi olan Yenimahalle’de, Zübeyde Hanım Parkı’nı açmaktan onur duyuyorum. Sevginin, şefkatin, sabrın eşsiz timsalleri olan tüm annelerimizin, anneler günü kutluyorum” dedi.

“TÜRKİYE’DE EN YAŞANABİLİR İLÇE YENİMAHALLE”

Sözlerine devam ederek yaptıkları hizmetlerden bahseden Yaşar, “Yenimahalle’de 6 yıldır görev yapan bir başkan olarak,Yenimahalle’nin her noktasını iyi biliyorum. Çünkü Yenimahalle’de siyaset yaptım, ticaret yaptım, komşuluk yaptım. Göreve geldiğimden beri ne söz verdiysem tamamının fazlasını yerine getirdim. Gençlerimiz, çocuklarımız, kadınlarımız, engellilerimiz için hizmetlerde bulundum.sağlık ve eğitim alanında da başarılara imza attım. Hepsi sizler için, yaşanabilir bir Yenimahalle için.İddia ediyorum ki, Yenimahalle Ankara’da da Türkiye’de de en yaşanabilir, en sosyal, en yeşil ve en temiz ilçedir.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/yenimahalle-den-turk-milleti-nin-annesi-ankara-yerelhaber-776627/

 

OSTİM ostim park yenimahalle Zübeyde Hanım

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı