Paypal Türkiye’deki Faaliyetlerini Durdurdu

BDDK'nın lisans başvurusunu reddetmesi ile birlikte faaliyetlerini durdurmaktan başka çaresi kalmayan PayPal Türkiye'ye şimdilik veda ediyor.

Türkiye 2004 yılından itibaren PayPal üzerinden online alışverişi kullanmışken 6 Haziran 2016 tarihi itibari ile PayPal hesabı olanlar hesapları üzerinden para alışverişinde bulunamayacak.

İlerleyen süreçte lisans almak için başvurularına devam edeceğini açıklayan PayPal kullanıcılarını bilgilendirmek içinde resmi sitesinden açıklamalar yayınladı.

Bireysel girişimcilerin vergi levhası olmadan, herhangi banka ile resmi işleme girmeden ürünlerini veya hizmetlerini satabilmesini sağlayan PayPal sayesinde dünya çapında pek çok insan fayda görmektedir. 6 Haziran itibari ile ise Türiye'de pek çok bireysel girişimcinin işinin sekteye uğrayacağı kesin gibi görünüyor.

PayPal'in iptal edilmesinin BKM tarafından TROY olarak lanse edilen ödeme sisteminin önünü açabilmek için yapıldığı düşünülüyor.

PayPal nedir?

1998 yılında kurulan Kaliforniya ABD'de kurulan PayPal 2002 yılında EBay'a 1.5 milyar dolara satılan dünyanın en büyük online ödeme sistemi. Bugün BKM'nin son birkaç yılda sunduğu kredi kartsız alışverişi yıllardır sunan bir sistem. E-posta hesabı üzerinden dahi para transferine olanak sağlayan bir yapı.

İşte PayPal'in resmi açıklaması;

Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme

PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye'deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için  teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal'a vermiş olduğunuz destek Türkiye'deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye'deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

PayPal Türkiye’deki faaliyetlerini durdurdu

paypal online ödeme internetten alışveriş kredi kartsız alışveriş BKM TROY

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı