Ankara Belediye Otobüsü

Ankara'da toplu taşıma araçlarına yolcu gibi binen trafik polisleri, mini kamerayla hatalarını kaydettikleri sürücüleri denetliyor. Denetimler kapsamında Mart ayından bu yana kurallara uymayan 69 şoföre ceza yazılırken, iki araç da trafikten men edildi.

Ankara’da Mart ayında başlayan denetimlerde, Ankara Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı sivil bir ekip, her gün rastgele belirledikleri otobüs, minibüs gibi toplu taşıma araçlarına ve taksilere araçlarına biniyor. Günün herhangi bir saatinde yapılan denetimde toplu taşıma aracı güzergah boyunca mini kamerayla kayıt altına alınıyor. Kamerayla belgelenen kayıtların ardından, toplu taşıma aracı trafik ekiplerince durduruluyor. Bu sırada araç içindeki yolculara ve sürücüye kendisini tanıtan sivil polis ekibi, yapılan hataları sayarak, sürücüye cezai işlem uygulanacağını belirtiyor.

69 Araca İhlal Cezası

Trafik Denetleme Şube Müdür Yardımcısı Murat Aykanat, Batıkent'ten Mamak yönüne giden bir halk otobüsünde denetleme gerçekleştirilmesinin ardından yaptığı açıklamada, vatandaşların huzur ve güven içerisinde yolculuğunu sağlamak, ticari araç kazalarını en aza indirmek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğünün 16 Mart 2015 tarihli talimatı doğrultusunda, minibüs, belediye otobüsü, halk otobüsü ve ticari taksilere ikişer kişilik sivil trafik polisi bindirildiğini söyledi.

Yolcular da Memnun

Aykanat, yolcu gibi araçlara binen ekiplerin, trafik ihlallerini kayıt altına aldığını ve sonrasında cezai işlemin uygulandığını dile getirdi.
Uygulamanın başladığı günden bu yana 474 araçta denetim yapıldığını, bunlardan 69'una kural ihlallerinden ceza yazıldığını ve iki aracın da trafikten men edildiğini bildiren Aykanat, yolcuların da toplu taşıma araçlarında uygulama yapılmasından memnun olduğunu, olumlu tepkiler aldıklarını ifade etti. Aykanat, uygulamanın devam edeceğini dile getirerek, herkesin trafik kurallarına riayet etmesinin önemli olduğuna işaret etti.

 

Polis Belediye Otobüsü EGO Toplu taşıma Ulaşım

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı