Silahlı Saldırı Sonucu
Rusya Ankara Büyükelçisi Hayatını Kaybetti

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi'nin hedef alındığı saldırıda Rus elçi Andrey Karlov hayatını kaybetti.

Rus Büyükelçi Andrey KarlovTürkiye yine bir eylemle sarsıldı. Bir barışıp bir küstüğümüz Rusya ile aramızda kriz çıkmasına sebep olabilecek büyük bir eyleme daha imza atıldı. Rusya'nın Ankara Büyükelçisi'nin hedef alındığı saldırıda Rus elçi Andrey Karlov hayatını kaybetti.

Saldırıyı yapan Mevlüt Mert Altıntaş Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görevliydi. Mevlüt Mert Altıntaş'ın Ankara Yenimahalle ilçesinde yapılan arama sonunda ev arkadaşı yine Çevik Kuvvet Polisi S.B. gözaltına alındı.

Olay Çağdaş Sanatlar Galeri'sinde gerçekleşti. O an görevde olmayan mesai saatleri içinde yer alan Altıntaş galeriye polis kimliğini göstererek rahat bir şekilde girdi. Galeri açılışında konuşma yaparken vurulan Rus Büyükelçi 62 yaşındaydı. Onu vuran Altıntaş ise 22'sinde bir polis. Saldırgan saldırıdan sonra "Allahu Ekber. Halep'i unutma" diye bağırdı. Saldırısından yaklaşık 15 dakika sonra öldürülerek etkisiz hale getirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu saldırıyı kınadı.

Mevlüt Mert Altıntaş

Andrey Karlov Rusya Ankara Büyükelçisi

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı