Sincan

Başkent toplu taşımacılığının büyük bir kısmını otobüs ve metro ağıyla karşılayan EGO Genel Müdürlüğü, Başkentlilerin ulaşımlarını etkin, verimli, hızlı ve konforlu bir şekilde yerine getirmek için çalışmalarına her geçen gün yenilerini ekliyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından Ümitköy metro aktarma alanına yapılan 700 metrekarelik üstü kapalı durak, yolcuları yazın güneşten, kışın da yağıştan koruyor.

Toplu taşıma araçlarıyla günde yaklaşık 1 milyon 250 bin kişinin ulaşımını sağlayan EGO Genel Müdürlüğü, yolcuların olumsuz hava şartlarından etkilenmemeleri için de modern ve korunaklı durakları hizmete sokuyor. 
Genel Müdür Necmettin Tahiroğlu, merkezi arterlerdeki trafik yoğunluğunu azaltarak vatandaşlara daha hızlı ve daha konforlu ulaşım imkanı sağlayacak uygulamaları bir bir hayata geçirdiklerini söyledi. Bu kapsamda Kızılay-Çayyolu raylı sistem hattının, 15 farklı otobüs hattıyla entegre duruma getirildiğini bildiren Genel Müdür Tahiroğlu, aktarma bölgesi olan Ümitköy Metro İstasyonu alanındaki durağı da, yolcuları, yazın güneşten, kışın yağıştan koruyacak şekilde üstü kapalı hale getirdiklerini söyledi.

Sncan

700 Metrekare Büyüklüğünde Kapalı Aktarma Durağı

Başta Etimesgut, Elvankent, Sincan, Yenikent, Fatih ve Cimşit gibi farklı bölgelerden ring otobüsleriyle gün boyu gelen yaklaşık 40 bin yolcunun, Ümitköy Metro İstasyonu'nu aktarma alanı olarak kullandığını belirten

Tahiroğlu, şöyle devam etti:
"Sabah pik saatlerde 12 bin civarında, toplamda ise yaklaşık 40 bin yolcunun gün içinde kullandığı durağı, vatandaşları kışın yağmur ve kardan, yazın da güneşten koruyacak şekilde inşa ettik. 700 metrekare büyüklüğündeki durakta, otobüslerin geliş zamanlarını gösteren 6 adet dijital ekranlı tabela bulunuyor. Böylece vatandaşlar bu konuda da bilgilendirilmiş oluyor ve gereksiz yere beklemeleri önleniyor. Aktarma durağında, metro istasyonundan çıkan yolcuların kullanacağı oturma bankları da yer alıyor."

 

Sincan Otobüs Durağı EGO Ankara

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı