Sosyal Medyaya Engel Konuldu

facebook ve twitter açılmıyorDün (28 Haziran 2016) Atatürk Havalimanı teröristler tarafından kan gölüne dönerken kesinleşmemiş rakamlara göre 36 kişi hayatını kaybetti ve 150 kadar kişi de yaralandı.

Önce silahlı saldırı olarak gerçekleşen olay daha sonra patlatılan bombalarla faciaya dönüştü.

Herkes ABD'nin vatandaşlarını Türkiye konusunda uyarmasından daha 24 saat bile geçmeden yaşanan bu olayların şaşkınlığını yaşarken olaya jet hızıyla müdahale eden yetkililer önce yayın yasağı getirdi, daha sonra da sosyal medyayı kitleyerek insanların haberdar olmasını engelledi.

Bu başarılı müdahalelerden sonra bilgi edinme hakkı, iletişim özgürlüğü ve sosyal medya bağlantısı elinden alınan halkta böylece körleştirilmiş ve sağırlaştırılmış oldu. Belki akşamından haberi olmayan pekçok kişi sabahında zaten hiçbirşeyden de haberdar olamayacak. Ayrıntıları bilemeyecek.

Çözüm olarak sürekli sosyal medya ve internet bağlantısının kesildiği günümüz Türkiyesinde iletişim özgürlüklerinin yeniden sorgulanması gerekiyor. Örnek aldığımız batılı ülkelerde bu tür facialarda internetin ücretsiz hale getirilmesi, sosyal medya bağlantı hızının artırılmas uygulamaları yaşanırken bizim daha çok Çinvari politikalar izlememizin de tekrar ve tekrar gözden geçirilmesi gerekiyor.

Facebook ve Twitter daki yavaşlık problemi nedeni ile sosyal medya donmuş durumda. Henüz yetkililerden yavaşlığın nedeni ile ilgili bir açıklama gelmedi. Facebook ve Twitter ya hiç açılmıyor ya da sayfasınn çok az bir kısmı açıldıktan sonra donup kalıyor.

Problem özellikle yasaklı hızlı bir şekilde yerine getiren, uygulamaya koyabilen TTNET, Türk Telekom abonelerinde yaşanıyor.

Atatürk Havalimanında Patlama Yayın Yasağı facebook açılmıyor twitter açılmıyor

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı