Susuz Mahallesi

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 19-20 Aralık’ta isim değişikliğine gidecek olan Susuz Mahallesi’nin site yöneticileri ile buluştu.

Susuz Semt Birimi’nde gerçekleşen kahvaltılı toplantıda Susuzlularla bir araya gelen Yaşar, semt sakinlerinin oy kullanacağı referandumla ilgili yöneticilerle sohbet etti.

Susuzlulara müjde verdi

Referandumda vatandaşlara Ata, Hürriyet ve Cumhuriyet isimlerinden oluşan mahalle adları arasından seçim yapacaklarını söyleyen Başkan Yaşar, “Başka bir isimde karar kıldıysanız. Çoğunluk seçenekler arasında yer almayan bir isim önerisinde bulunursa, tabi ki de size saygı duyarız. Bunun için bir de oy pusulasında 4’üncü seçenek olarak sizlerin isim yazabileceği bir alan da yer alacak” dedi.

Vatandaşlara mahallede yapılan çalışmalardan ve planlanan projelerden de bahseden Yaşar, Susuzlulara bir kreş ve kültür merkezi müjdesi de verdi.

"Susuz’un yıldızı parlıyor"

Yaşar, “Belediye olarak Yenimahalle’nin her noktasına hizmet etmeye çalışıyoruz. Göreve geldiğim 2009 yılından bugüne kadar ilçemize çok büyük eserler kazandırdım. Sadece Ankara’da değil Türkiye’de dikkat çeken bir belediye haline geldik. Ben kaynakları halkın istekleri doğrultusunda verimli bir şekilde kullandım. İskanı olmayan hemen hemen her siteye iskan verdik. Susuz Mahallesi’nde yapılabilecek hizmetlerin hemen hemen tamamını yaptık. Susuz Mahallesi ilçemizin yıldızı parlayan mahallelerinden biri oldu” diye konuştu.

Susuza kreş, park ve kültür merkezi sözü

Mahalledeki eksiklere de değinen Başkan Yaşar, “Bu bölge de eksikler bitti mi, tabi ki de bitmedi. Burada ki en önemli eksiklerden biri kültür merkezidir. Kültür ve sanat çalışmalarını halka yürüme mesafesinde ulaştırmak amacıyla tam donanımlı bir kültür merkezin de mayıs ayı içerisinde ihalesini yapacağız. Kaynağını şimdiden ayırdık. Burada kaldırım çalışmalarını da önümüzdeki sene 3 katına çıkaracağız. Kaldırımsız sokak kalmayacak. Yine bu bölgeye 2 tane park yapacağız.  Birisi 5 parka bedel çok büyük bir park olacak, o parkı bu sene ihale edeceğiz. Size bir de kreş sözü veriyorum. En yakın zamanda bu sözümü de tutacağım” dedi.

Toplantının sonunda semt sakinlerinin sorularını da cevaplayan Yaşar, çıkışta site yöneticileriyle toplu fotoğraf da çekildi.

 

 

Susuz Mahallesi Referanduma Gidiyor

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı