ASKI

Ankara'da tüketilen suya 2016 Ocak ayından itibaren yüzde 10.11 zam uygulamaya başlayan Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon (ASKİ) İdaresi Genel Müdürlüğü, faturalara da firmalardan reklam almaya başladı.

ASKİ, gelirlerini daha da artırmak için abonelerine gönderdiği Ocak ayı faturasında bazı firmalardan aldığı reklamlara da yer verdi. ASKİ, suya yüzde 10.11'lik yeni yıl zammının yanı sıra faturaya yansıttığı Şebeke Yolu Ücretini de 5 TL'ye yükseltti. su faturasına yüzde 18 ve yüzde 8 oranlarında iki ayrı Katma Değer Vergisi (KDV) ilave edildi. Örneğin 10 liralık su kullanan bir aboneye ASKİ, çeşitli ilavelerle birlikte tahsilat için 20 lirayı geçen fatura gönderiyor.

REKLAMLARIN GİRMEDİĞİ YER KALMADI

Eskiden sadece tabelalar üzerinde görülen reklamlar, artık en olmadık yerlerde bile karşımıza çıkıyor. Fatura ile ilgili konular Vergi Usul Kanunu'nun (VUK) ilgili maddelerine göre düzenleniyor. Bir faturada bulunması gereken asgari bilgilerin neler olacağını belirleyen VUK sayesinde; faturanın düzenlenme tarihi, seri ve sıra numarası, faturayı düzenleyenin ve müşterinin adı, ticaret ünvanı, iş adresi, bağlı bulunduğu vergi dairesi, hesap numarası, malın veya işin nevi, miktarı, fiyatı, tutarı ve basımı bilgilerine açıklık getirilmiş. Yönetmelik düzenlemeleri, faturada bulunması gereken asgari bilgileri bulundurmak kaydıyla faturaya reklam alınabileceğini de gösteriyor.

Suya yüzde 10.11 zam yapan ASKİ faturalara reklam almaya başladı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı