Yenimahalle’yi ulusal ve uluslararası arenada başarıyla temsil eden TUBİL Halk Dansları Topluluğu, Polonya’da yapılan 52. Beskidy Higlanders Kültür Haftası ve 26. Uluslararası Halk Dansları Yarışması’na gösterileriyle damga vurdu.

TUBİL’e Büyük İlgi

26. Uluslararası Halk Dansları Yarışması’ndan TUBİL’e 2 ödül

Yenimahalle’yi ulusal ve uluslararası arenada başarıyla temsil eden TUBİL Halk Dansları Topluluğu, Polonya’da yapılan 52. Beskidy Higlanders Kültür Haftası ve 26. Uluslararası Halk Dansları Yarışması’na gösterileriyle damga vurdu. Ülkemizi başarıyla temsil ederek, ay-yıldızlı bayrağımızı dalgalandıran topluluk, Polonya’dan 2 ayrı ödülle dönerek göğüsleri kabarttı.

Türkiye’yi tek başına temsil etti

17 ayrı ülkeden dans topluluklarının katıldığı 52. Beskidy Higlanders Kültür Haftası ve 26. Uluslararası Halk Dansları Yarışması, 25 Temmuz- 2 Ağustos tarihleri arasında Polonya’yı renklendirdi. Her ülkenin kendi kültürünü yansıttığı yarışmada, Yenimahalle Belediyesi TUBİL Halk Dansları Topluluğu Türkiye’yi temsil eden tek dans grubu oldu.

TUBİL’e büyük ilgi

Rengarenk görüntülerin ortaya çıktığı 52. Beskidy Higlanders Kültür Haftası ve 26. Uluslararası Halk Dansları Yarışması etkinliklerinde Polonya’nın Wisla, Szczyrk, Oswiecim, Bielsko Biala, Zywiec, Makow Podhalanski şehirlerinde kortej yürüyüşleri yapıldı. Her ülkenin kısa kısa gösteriler sunduğu kortejlerde TUBİL, büyük beğeni topladı.

En iyi dans tekniği ve koreografi ödülü

1 Ağustos’ta Wisla şehrinde gerçekleşen 26. Uluslararası Halk Dansları Yarışması’nda ise farklı yörelere ait oyunlar sergileyen ekip; Türkiye’yi, Türk kültürünü ve Yenimahalle Belediyesi’ni başarıyla temsil ederek 17 ülke arasından en iyi dans tekniği ve en iyi koreografi ödülünü almaya hak kazandı.

Barış Toprakları Festivali’nde de TUBİL damgası

Öte yandan topluluk, 13-16 Ağustos tarihleri arasında Rusya’nın Kaliningrad kentinde düzenlenen IV. Uluslararası Barış Toprakları Festivali’ne de katılarak sahne performanslarıyla kendine hayran bıraktı. Ülkemizi Roman, Antep, Aydın, Bolu, Artvin, Kars, Antalya, Silifke, Bitlis ve Trabzon yörelerinden 70 dakikalık gösteri ile başarılı bir şekilde temsil eden ekip, izleyiciler ve festival komitesinden büyük beğeni topladı.

 

TUBİL’den Milli Gurur

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı