Yenimahalle Belediyesi’nin her sene Engelliler Haftası’nda geleneksel olarak düzenlediği kaynaştırma pikniği ile beraber yapılan açılışa, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Cumhuriyet Halk Partisi Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, Yenimahalle Belediye Başkanvekili Mehmet Kartal, CHP Ankara Milletvekili Adayı Nihat Yeşil, Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, Başar Bal, CHP İl ve İlçe Yönetimi, Sivil Toplum Örgütleri, meclis üyeleri, muhtarlar, engelli dernekleri, engelliler ve engelli aileleri katıldı.

Açılışla birlikte engelli vatandaşlar ve aileleri için de kaynaşma pikniği düzelenlerinken, gün boyunca müzik ve eğlence doruğa çıktı. Eklenen 50 adet çardak ve barbekü ile daha da geniş bir alanda piknik yapma imkanı bulan vatandaşlar, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a teşekkür etti. Konserli açılışta engellilerle bol bol sohbet eden ve fotoğraf çektiren Başkan Yaşar, bir de aynı gün açılışını yaptığı 2 bin 500 m2 alana sahip gölün fıskiyelerine start verdi. Muhteşem bir görsel şovla açılan göl, Yenimahallelilerden tam not aldı.


Sezen Yurtsever, Ersin Perçin ve Evren Çelik’in türküleriyle engellilere ve ailelerine unutulmaz bir gün yaşatan konserde konuşma yapan Yaşar, herkesin potansiyel bir engelli olduğuna vurgu yaparak, “Her sene düzenlemiş olduğumuz geleneksel engelli pikniğinde sizlerle bir arada olmaktan onur duyuyorum. Hepimiz birer potansiyel engelliyiz. Ne zaman engelli olacağımızı yüce Allah’tan başka kimse bilemez. Ama engellilere acıyarak bakayan bir genden geliyoruz. Engelli kardeşlerimize acıyarak değil, sosyal devlette olması gereken sevgiyle bakmak gerekir. Engelsiz yaşayan vatandaşlarımızın nasıl yaşam hakkı mukaddes ise engelli vatandaşlarımızın da yaşam hakkı o kadar mukaddestir. Bugün vatandaşa daha geniş bir alanda hizmet verecek mesire alanımızı, hem de görsel bir güzellik olan gölümüzü sizlerle beraber hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyorum. Hepinizin Engelliler Haftası kutlu olsun” dedi.

yenimahalle belediye mesire alanı piknik

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı