Atık Yağ

Yenimahalle Belediyesi’nin “Sakın dökmeyin!” sloganıyla 2014 yılında başlattığı Bitkisel ve Hayvansal Atık Yağların Toplanması Projesi, çığ gibi büyüdü.

"Sakın Dökmeyin!"

Yenimahalle Belediyesi’nin “Sakın dökmeyin!” sloganıyla 2014 yılında başlattığı Bitkisel ve Hayvansal Atık Yağların Toplanması Projesi, çığ gibi büyüdü. Atık yağların bilinçsizce doğaya bırakılmasıyla ortaya çıkan tehye dikkat çeken ekipler, 2 yılda 200 bin litre atık yağ topladı.

1 litre yağ 1 milyon litre suyu kirletiyor

Çevreci projeleriyle adından söz ettiren Yenimahalle Belediyesi, atık yağların doğaya verdiği zararın önüne geçebilmek için geçtiğimiz yıl kolları sıvadı. Konusunda uzman, lisanslı bir firma ile işbirliğine giden belediye, defalarca kullanılan kızartma yağlarının insan sağlığını tehdit ettiğine ve 1 litre bitkisel atık yağın 1 milyon litre suyu kirlettiğine vurgu yaptı.

Vatandaşları bilinçlendirmek ve atık yağların hem çevreye hem de insan sağlığına verdiği zararlara dikkat çekmek için broşürler bastıran belediye ekipleri, ayrıca geçen yıl ilçe genelindeki 54 muhtarlığa atık yağ bidonları dağıttı.

Proje amacına ulaştı

Yenimahalle Belediyesi’nin büyük bir titizlikle yürüttüğü projeye ilçe halkının da desteği yoğun oldu. Kısa sürede amacına ulaşan projenin ilk yılında 107 bin litre, 2015’in Eylül ayı sonuna kadar ise 93 bin litre atık yağ toplayan ekipler, Yenimahalle halkına gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.

5 litre sınırı

5 litrenin altındaki atık yağların pet şişelerle muhtarlıklardaki atık yağ bidonlarına atılmasını isteyen belediye ekipleri, 5 litreden fazla yağların anlaşmalı firma tarafından vatandaşın evinden alınacağının altını çizdi. 5 litreden fazla yağ biriktiren vatandaşların 278 75 16 numaralı telefonu araması yeterli olacak.

 

Yenimahalle Atık Yağ Çevre Temizlik

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı