Ankara kültürünü yaşatmak için hayata geçirilen Ankara Konağı yenilenen yüzüyle hizmete açıldı.

Başkentin en köklü derneklerinden Ankara Kulübü Derneği'ne verilen konağın açılışına Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yenimahalle Belediyesi Başkanvekili Mehmet Kartal, Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcıları Yaşar Neslihanoğlu, Başar Bal, Ankara Kulübü Derneği Başkanı Dr. Metin Özaslan, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Vatandaşların davul zurnayla karşılandığı açılışa geleneksel oyunlarıyla renk katan Seymenler, izleyenleri büyüledi. Muhteşem bir tarihi ambiyansla dekore edilen Konak girişinde bulunan Bacıeren ve Seymen heykelleriyle vatandaştan beğeni topladı.

Açılış konuşması yapan Ankara Kulübü Derneği Başkanı Dr. Metin Özaslan, "Bugün konağımız hizmete giriyor. Bu sevinçli haberi sizlerle paylaşmak için bir araya geldik. Bu bizim uzun yıllar özlemimizdi. Bundan sonra Ankara'nın kalbi burada atacak. Düğünler, nişanlar, toplantılar burada yapılacak. Ankara hediyelikleri de burada olacak. " dedi.

Başkan Yaşar ise, konağın Ankara'ya hayırlı olmasını dileyerek, "Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün emriyle kurulan Ankara Kulübü'nün düzenlediği etkinlikte, Cumhuriyetimizin başkenti Ankara'nın kültürünü ve geleceğini yaşatacak Ankara Konağı'nda sizlerle beraber olmaktan onur duyuyorum." diye konuştu.

Ankara Konağı Yenimahalle Belediye Açılış

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı