Yenimahalle Belediyesi dış cephesi hem modern bir yüze kavuşacak hem de hem de ısı yalıtımı yapılarak tasarruf yapılacak.

Ankara (ANKA) – Ankara Yenimahalle ilçesine birçok sosyo-kültürel ve sportif merkezler kazandıran Yenimahalle Belediyesi şimdi de belediye binasına el attı. Belediye binasının tüm katlarını yenileyen Yenimahalle Belediyesi, dış cephe tadilatına girdi. Yenimahalle Belediyesi dış cephesi hem modern bir yüze kavuşacak hem de hem de ısı yalıtımı yapılarak tasarruf yapılacak.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, eski Yenimahalle Belediye Başkanları Mustafa Vuran tarafından 1984 yılında yapımına başlanan ve 1989’da Abdurrahman Oğultürk döneminde tamamlanarak hizmete açılan Yenimahalle Belediyesi Başkanlık Binası’nda yenilenme çalışmaları başladı.

Yüzde 40 Tasarruf Sağlanacak

İlk olarak belediye binasının VIP girişini yenileyen, belediyeye bir misafir yemek salonu kazandıran Başkan Yaşar’ın girişimiyle bina, uzun ömürlü, ekonomik, estetik ve hafif olması sebebiyle alüminyum kompozit cephe ile kaplanacak. Binanın cam kısımlarda ise ısı yalıtımlı tentasol yeşil çift camlı silikon cephe tercih edilecek. Tamamı TSE standartlarına uygun ısı yalıtımlı malzemeler ile kaplanacak olan cephe, ısıtma ve soğutma maliyetlerinde önemli azalmaya sebep olacak. 2016 yılında tamamlanması öngörülen çalışmalarla başkanlık binası çok kısa süre içerisinde yeni görüntüsüne kavuşmuş olacak.

"Hizmetlerimize Yakışır Şeklide Yenilenecek"

Başkan Yaşar yenilemeyle ilgili “Yıllardır vatandaşlarımızdan gelen talepler neticesinde ilçemize tam donanımlı sosyal tesisler kazandırdık. Ancak mevcut belediye binamız Yenimahalle’ye yakışmayacak şekilde eskidi. Bunun neticesinde bina içerisinde ve çevresinde bir takım çalışmalar başlattık. Önce VIP girişi yenileterek, modern bir karşılama salonu kazandırdık. Ayrıca bir takım çevre düzenlemeleri ile belediye çevresini yeniledik. Şimdi sırada binanın dış cephesi var. Çalışmalar tamamlandığında binamız hem görsel güzellik kazanacak hem de ısı yalıtımı ile enerji tasarrufu sağlanacak” dedi.

 

Yenimahalle Belediye binası yenileniyor

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı