Ankara'nın Yenimahalle Belediyesi, Medical Park ve Turgut Özal Üniversitesi'nin de katkılarıyla maddi imkanları kısıtlı ailelerin 3-10 yaşları arasındaki çocuklarını ücretsiz olarak sünnet ettirdi. 500 çocuğun sünnetleri hijyenik koşullarda ve uzman doktorlar tarafından yaptırıldı.
Sünnetlerin başladığı ilk gün Belediye Başkanı Fethi Yaşar da çocukları ve ailelerini yalnız bırakmadı, ilk sünnet çocuğunun kirveliğini yaptı. Yenimahalle Belediyesi'ne başvuran 500 çocuktan 200'ü Medical Park Hastanesi'nde, 300'ü de Turgut Özal Üniversitesi Hastanesi'nde profesyonel ellerde erkekliğe ilk adımını attı. Sünnet operasyonunun yapıldığı odalar çocuklar için süslenirken, palyaçolar da çocukların strese kapılmamaları için yakından ilgilendi. Çocuklarla tek tek ilgilenen Başkan Yaşar, korkmamaları konusunda telkinde bulundu ve ilk sünnet çocuğunun kirveliğini yaptı.

Sünnet kampanyasının, sosyal belediyeciliğin bir gereği olduğunu kaydeden Yaşar, "Yenimahalle Belediyesi olarak din, dil, ırk ayrımı yapmadan herkesi kucaklayan bir zihniyetle hizmet ediyoruz. Dar gelirli ailelerimizin çocuklarını sünnet ettirerek onlara biraz olsun destek olmaya çalışıyoruz. Bu konuda bize destek olan ve çocuklarımıza sahip çıkan hastane yönetimlerine ve personellerine de çok teşekkür ediyorum." dedi.

Ücretsiz sünnet hizmetinden duydukları memnuniyetlerini dile getiren aileler ile sohbet eden Yaşar, sünnet çocukları için temmuz ayı sonunda sürprizlerle dolu büyük bir sünnet şöleni düzenleneceğinin de müjdesini verdi.

CİHAN

 

Yenimahalle Belediyesi Ücretsiz Sünnet

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı