Yenimahalle Belediyesi Kadın Hentbol Takımı

Eski adı Türkiye Kadınlar 1. Hentbol Ligi olan Türkiye Kadınlar Hentbol Süper Ligi kadınlarda Türkiye hentbol liglerinin en üst seviyesidir. 1986-1987 sezonu ile başlayan Kadınlar Hentbol'da Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü için özellikle son zamanlarda kupa canavarı da diyebiliriz.

Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde yıldızı en parlak branş olan Bayan Hentbol takımı getirdiği kupalarla kulüp müzesinde yer bırakmadı. Avrupa mücadeleleri de veren takımımız yaptığı takviyelerle en iyisi olma yolunda daha yapılması gereken çok şey var diyerek mücadelesine devam ediyor.

Takımımız

Esra GÜNDAR

Esra GÜNDAR : 23 Mayıs 1980 doğumlu sporcumuz. 1.68 m boyunda ve 6 numara ile sol kanatta mücadele ediyor.

Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri mezunu. Kendisi gibi sporcu kimliğe sahip Voleybolcu eşi Mehdi ve oğlu Bartu ile mutlu bir aileye sahip Esra GÜNDAR, Satıkadın Ortaokulu / Altındağ'da beden eğitimi öğretmeni olarak sporu gençlere sevdirmenin, yeni nesil sporcular yetiştirmenin peşinde.

Daha önce T.M.O. Ankara (1997–2003), Havelsan SK (2004–2006), Çankaya Belediyespor (2007–2008) ve Maliye Milli Piyango SK (2008–2011) takımlarında oynadıktan sonra 2014 yılında Yenimahalle Bld. SK.'ne transfer oldu.

 

Nur Ceren AKGÜN

Nur Ceren AKGÜN : 20 Haziran 1992 Antalya doğumlu sporcumuz 1.79 m boyunda ve çizgi oyuncusu (line player) olarak 14 numara ile mücadele etmektedir.

Özge YAKAR

Özge YAKAR : 1 Temmuz 1996 doğumlu sporcumuz sol kanat oyuncusudur. Ankara doğumlu olarak yine Ankara'da profesyonel spor yaşamına devam etmektedir.

Kateryna CHUMAK

Kateryna CHUMAK : 7 Aralık 1988 Kiev doğumlu olan Ukraynalı sprocumuz Sağ Kanat oyuncusu. 1.73 m boyunda.

Dina Havic

Dina Havic : Hırvatistan'ın en büyük limanının da yer aldığı Rijeka şehrinde 13 Kasım 1987 de doğan sporcumuz 187 cm boyu ile sol geride 13 numara ile kulübümüzde mücadele etmektedir.

Marina TANKASKAYA

Marina TANKASKAYA : 30 Temmuz 1983 Bakü doğumlu Azeri sprocumuz orta geride mücadele ediyor. 174 cm boya sahip.

Daha önce ABU Bakü, Karadağ HC Bakü, Üsküdar B.S.K., Muratpaşa B.S.K. takımlarında oynadıktan sonra bir dönem tekrar ilk takımı ABU Bakü'ye dönen sprocumuz 2014 yılında renklerimize katılmıştır.

Lenche ILKOVA

Lenche ILKOVA : 4 Ekim 1984 doğumlu. 183 cm boya sahip. Makedon oyuncu doğuda Bulgaristan ve güneyde Yunanistan ile komşu olan Ustrumca doğumludur.

anna maria wysokinska

Anna Maria Wysokinska : 17 Haziran 1987 doğumlu. 182 cm boya sahip. Wroclaw / Polonya doğumlu. Polonya takımı SPR Lublin'den transfer edildi. Kalemizin yıkılmaz suru olarak mücadelesine devam ediyor.

Olga Laiuk

Olga Laiuk : 17 Mayıs 1984 doğumlu. Kiev doğumlu diğer bir Ukraynalı sporcumuz. Muratpaşa Belediye SK’dan transfer oldu.

Yeliz ÖZEL

Yeliz ÖZEL : 6 Mart 1980 Ankara doğumlu. 177 cm boyunda. sol geride 7 numara ile görev yapıyor. Kariyerine Ankara'nın PTT kulübünde başladı. 2004-2005 sezonunda Avrupa Hentbol Federasyonu Şampiyonlar Ligi'nin en iyi oyuncuları arasına adını yazdırdı. 3 sezon Makedonya'da ve 2 sezon Romanya'da oynayan uluslararası kariyere de sahip bir sporcumuz. 2012'de Üsküdar Spor ile Türkiye'ye geri döndü. 2013'te ise takımımıza transfer oldu. Milli takımımızında ayrılmaz bir parçasıdır.

Elif Sıla AYDIN

Elif Sıla AYDIN : 11 Nisan 1996 Ankara doğumlu. Kariyeri kulübümüzde başladı ve devam ediyor.

anca mihaela rombescu

Anca Mihaela Rombescu : 15 Eylül 1985 Drobeta-Turnu Severin / Romanya doğumlu. Kaleci. 172 cm boya sahip.

Merve TOKER

Merve TOKER :

Anita Gace

Anita GACE : Hırvat Milli Takım oyuncusu

Duygu Soysal AYDOĞAN

Duygu Soysal AYDOĞAN : 29 Ocak 1986 Ankara doğumlu. 180 cm boyunda. Sol geri oyuncusu. Altındağ Satıkadın Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni. Ersin Soysal ile evli.

Beyza İrem TÜRKOĞLU

Beyza İrem TÜRKOĞLU :

Serdar ELER

Serdar ELER :

Adnan EKMEKÇİ

Adnan EKMEKÇİ :

Fatoş ÖLMEZ

Fatoş ÖLMEZ :

 

Yenimahalle Belediyesi Kadın Hentbol Takımı takım oyuncuları başarıları kupaları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Melih Gökçek Adem Doruk’ta havuza düştü

Melih Gökçek Adem Doruk’ta havuza düştü

Karşıyaka Mezarlığının karşısında bulunan ve hazine arazisi durumunda olan alanı mezarlık alanı olarak belirleyerek Karşıyaka Mezarlığını büyüten Melih GÖKÇEK’in bu projesi iptal edildi

6. Sınıf Türkçe Kitaplarında Yer Alan Karikatür

6. Sınıf Türkçe Kitaplarında Yer Alan Karikatür

Selçuk Erdem tarafından çizilen Küresel Isınma Temalı karikatür 6. sınıf Türkçe kitabına girerek öğrencileri aydınlatmaya çalıştı

Haluk Levent Konseri Batıkent Meydan 10 Eylül

Haluk Levent Konseri Batıkent Meydan 10 Eylül

Türk Rock Kralı Haluk Levent 10 Eylül 2017’de Batıkent Meydan AVM’de Yenimahalleli sevenleri ile buluşuyor

MİT Cumhurbaşkanına Bağlandı

MİT Cumhurbaşkanına Bağlandı

Bakanlar Kurulunca OHAL kapsamında çıkarılan 694 sayılı KHK ile başbakana bağlı olan MİT cumhurbaşkanına bağlanmış oldu.

Hırsızlar Giysi Toplama Kutusunda

Hırsızlar Giysi Toplama Kutusunda

Ankara’nın Yenimahalle ilçesi Ostim Mahallesinde hırsızlar giysi toplama kutusuna dadandı

Demetevler’de Suriyeli Mültecilerle Türkler Arasında Gerginlik

Demetevler’de Suriyeli Mültecilerle Türkler Arasında Gerginlik

Demetevler’de Suriyeli mültecilerle Türkler arasında pazartesiyi salıya bağlayan gece büyük bir gerginlik yaşandı.