Yenimahalle Belediyesi, Karabağlarlı kadınları ağırladı.

İzmir’in en büyük ilçelerinden olan Karabağlar Belediyesi’nin projesi kapsamında 81 ilden 81 kadın bir araya gelerek Anneler Günü’nü kutladı. İlk olarak Anıtkabir’e giderek Ata’nın huzuruna çıkan kadınlar, daha sonra Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’ni gezdi. Misafirler, tiyatro ve sergi salonuna hayran kaldıklarını dile getirerek, “Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar çok güzel işler başarmış. Yenimahalle’ye hayran kaldık. Gerçekten çok başarılı bir belediye başkanı. Kendisini tebrik ediyoruz. Yenimahalle sadece Ankara’da değil, Türkiye’de de konuşulan bir ilçe oldu. Yaşar’ın başarılarının devamını diliyoruz” dediler.
81 kadın, “Hepimiz kadınız, bazılarımız anne” sloganıyla bir araya geldiklerini belirterek, Yenimahalle turunu sonlandırdı. Daha sonra Yenimahalle Belediyesi’nin ev sahipliğinde TBMM’nin ilk binasına da giden kadınlar, hayatın her alanında kadın bakış açısına sahip bir ülke özlemini dile getirdiler. Kadınların zekası ve aklıyla değil annelik, doğurganlık, cinsellik temalarıyla ön plana çıkartıldığı bir dönemde el ele verdiklerini belirten kadınlar, aynı zamanda her türlü şiddete ve ayrımcılığa da hayır dedi. Kadınlar, ”Bizler, farklı yaşam tarzı, siyasi görüş, etnik köken ve inançtan kadınız. Bu ülkede cinsiyetimize saygı duyulmasını, bedenimiz ve aklımızın hiçbir kirli oyuna alet edilmemesini istiyoruz. Kadın bakış açısına sahip bir ülkede 7 bölge, 70 milyon renk olarak birlik, beraberlik içinde dört mevsimi yaşamak istiyoruz” dediler.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/karabaglar-in-anneleri-yenimahalle-de-ankara-yerelhaber-773986/

 

yenimahalle karabağlar kadınlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı